Stikla pilis. Alesandro Bariko

Stikla pilis. Alesandro BarikoIzdevējs apgāds “Atēna” 2004. gadā, 222 lpp.

Kā mēs katrs iedomājamies stikla pili? Vienam tā ir fiziska celtne no stikla, citam saules gaismā mirdzoša pasaku pils, vēl kādam iedomu tēls, tāda kā gaisa pils, kur mitināties sapņiem. Tieši tāda ir arī Alesandro Bariko “Stikla pilis”.

Katram grāmatas varonim ir sava stikla pils, citam iedomāta, citam reāla. Abega atraitne sev izdomāja laimīgu laulības dzīvi, Pekišs izveido dīvainu kori, kur kora dalībnieki dzied tikai vienu – savu noti, Pēns dodas uz pilsētu brīdī, kad tēva svārki viņam der kā uzlieti, jo svārki der – tātad viņam jābrauc prom, Jūna glabā skapī kādu grāmatu, ko viņa kavējas nogādāt adresātam jau daudzus gadus un tā joprojām.

Stāstījums plūst lēni, tad pēkšņi uzdzirkstī, uzmutuļo un met līkumus kā strauja kalnu upe, lai pēc brīža atkal plūstu lēni un kā pa krēslu. Daudz kas paliek puspateikts vai vārdos nepateikts.

Ļaudis domāja, ka tā ir dāvana, vērtīga dāvana, ar kuru tiek maksāts par katru bēgšanas reizi. Viņi nezināja noslēpumu, ka tas vienmēr ir viens un tas pats dārgakmens. Kārbiņas mainījās, bet akmens vienmēr bija tas pats. […] Tas bija pulkstenis, kas skaitīja viņu anomālā laika minūtes, viņu vienīgā mīlestības laika minūtes. Akmens pārradās mājās brīdi agrāk, lai viņa varētu zināt, ka vīrietī, kurš steidzas atgriezties, šī mīlestības laika pavediens nav pārtrūcis.

“Stikla pilis” ir Bariko pirmais romāns. Skaists vēstījums par cilvēka sapņiem un likteni.

Vērtējums: 3,5/5 , tīri subjektīvi salīdzinot ar “Bez asinīm”. Ar interesi gaidu iespēju izlasīt “Zīdu”.

4 thoughts on “Stikla pilis. Alesandro Bariko

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.