The Hitchhiker`s Guide to the Galaxy. Duglass Adams

Par “Galaktikas ceļvedi stopētājiem” neko nezināju līdz brīdim, kad noskatījos šāda paša nosaukuma filmu. Būtībā GCS ir tikai pirmā daļa triloģijai četrās daļās, es labā audioversijā noklausījos visas četras.

Duglass Adams ir izveidojis absurdu, smieklīgu, ironisku un muļķīgu mūsu dzīves nianšu attēlojumu Galaktikas plašumos sākot ar tējas dzeršanu un beidzot ar karu. Nav iespējams atstāstīt visus savādos piedzīvojumus un dīvainās lietas ko redz un piedzīvo vienīgais planētas Zemes iedzīvotājs, kurš izdzīvo pēc tam, kad vogāni iznīcina Zemi, jo tā stāv ceļā Galaktikas lielceļam. Grūti arī stādīties priekšā kā latviešu valodā ir iztulkoti visi autora izdomātie termini, jo šīs triloģijas pagaidām trīs daļas ir izdevusi izdevniecība AGB. Cik var spriest pēc pieejamiem tulkojumu fragmentiem, tulkojums ir labs un ļoti tuvs oriģinālam savā rakstības stilā.

Vērtējums: 4/5. Tīri subjektīvi, jo audioversijā tomēr nespēju pilnībā iedziļināties šīs grāmatas burvībā. Domāju reiz atgriezties pie šīs grāmatas drukātā veidā. Kāds noteikti šo Adamsa darbu nosauks par sviestu.

8 domas par “The Hitchhiker`s Guide to the Galaxy. Duglass Adams

 1. Kad tu tā saki… tad zināms iespaids varētu būt. Vonnegūts tomēr šķiet vairāk ciniķis, bet Adams – sasodīti labs fantazētājs.
  Vispār sapratu, ka grāmatas audio versijā īsti nav priekš manis, nevaru tik labi saturu uztvert.

  Patīk

 2. Vai filmas noskatiishanaas pirms graamatas izlasiishanas tev netrauceeja rakstiito izbaudiit pilniibaa? Filmu esmu redzeejusi (un atgriezhos pie taas veel un veel), bet baidos, ka daru lietas nepareizaa seciibaa, un graamatu bija jaaizlasa pirms filmas.
  Shodien man galvaa skanees – “So Long and Thanks For All The Fish…” 🙂

  Patīk

 3. Nē, filmas noskatīšanās man galīgi netraucēja. Tieši otrādi – ļāva vieglāk uztvert un iztēloties audioversiju. Man tomēr vajag redzēt un noteikti būtu bijis labāk, ja es šo darbu lasītu nevis klausītos.

  Patīk

 4. Stāstam pavisam ir 5 daļas:
  “The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”
  “The Restaurant at the End of the Universe”
  “Life, the Universe and Everything”
  “So Long, and Thanks for All the Fish”
  “Mostly Harmless”

  Ja labi meklē, var atrast arī audiovariantu, kuru lasa pats autors.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.