Best Walks in Britain. Tom Quinn

Best Walks in Britain

Manās rokās ir nonācis Toma Kvinna (Tom Quinn) ceļvedis “Best Walks in Britain”. Izdevējs Silverdale Books, atkārtotais izdevums 2007.gadā. Gandrīz visu fotogrāfiju autors Pauls Feliks (Paul Felix). Cena: 12,99 mārciņas.

Best Walks in Britain Best Walks in Britain

Šis ceļvedis piedāvā 20 garās distances (īsākais maršruts ir 48 km, garākais 322 km!) pastaigu/pārgājienu maršrutus pa visu Lielbritāniju (iekļaujot Ziemeļīriju). Daļa no maršrutiem ir nacionālās takas, tātad oficiāli noteiktas un labi marķētas. Tā kā visi maršruti ir labi iezīmēti, šis nav soli-pa-solim ceļvedis, katrs maršruts ir aprakstīts vispārīgi, vairāk uzmanības pievēršot pa ceļam apskatāmajām vietām. Katram maršrutam ir orientējošā karte un ilustrējošas fotogrāfijas, kā arī pamatinformācija par maršruta sākumu un beigām, nokļūšanu tur, garumu, citiem noderīgiem ceļvežiem un kartēm un mājas lapu, ja tāda ir, bet maršruta veikšanai noteikti jāmeklē sīkāka karte vai arī grāmata par attiecīgo maršrutu. Grāmata būs noderīga katram, kurš vēlas nesteidzoties izbaudīt Lielbritānijas dabu, arhitektūru, ģeoloģiju un vēsturi. Jā, jā, Lielbritānija nav tikai vieta, uz kurieni latvieši brauc strādāt, tur ir daudz ko redzēt un vietas tiešām ir skaistas.

Jāsaka, ka kopumā Lielbritānijā ir vairāki simti pastaigu un pārgājienu taku un šāds tūrisma veids ir populārs un ar senām tradīcijām. Taku veidošana un esošo saglabāšana aizsākās 1932. gadā, bet jau sen pirms tam britu rakstnieki (Čārlzs Dikens, Tomass Hārdijs), dzejnieki (piemēram, Viljams Vodsvorts) un citi devās regulārās pastaigās un pārgājienos pa gleznainajiem apvidiem.

3 domas par “Best Walks in Britain. Tom Quinn

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.