Bibliotēkas un internets

Pēdējā laikā mani patīkami pārsteidz bibliotēku rosība (iešana līdzi laikam?) interneta vidē. Un nevis vienkārši prastu lapeļu izveide, bet pat varētu teikt inovatīva domāšana, kā caur internetu komunicēt savā starpā un ar lietotājiem, kā popularizēt bibliotēkas un bibliotēkās esošos materiālus padarīt vieglāk pieejamus, atrodamus, laikus rezervējamus ar interneta starpniecību.

Piemēru ir pietiekoši, nemaz īpaši neminot bibliotēku krājumu digitalizācijas projektu, par ko runāts jau daudz un dikti:

Tāpat dažas pēdējās dienas parādās raksti un diskusijas (piemēram, šeit un šeit) par lietotāju rekomendācijām, atsauksmēm, kas palīdzētu izvēlēties grāmatas, bet vai nu to nav vispār vai arī ir ļoti maz. Iespējams, ka bibliotēku lapas veicinās viedokļu paušanu par to vai citu izlasīto grāmatu. Bibliotēkas darbinieki taču arī lasa, vai ne? Kāpēc tad nevarētu pēc tam dalīties iespaidos par izlasīto. Jo kā izskanēja viedoklis diskusijās blogos, tad oficiālajām recenzijām/recenzijām uz grāmatu vākiem lasītāji īpaši neuzticas.

Vai zinājāt, ka –

–  Latvijā ir oficiāli reģistrētas 2035 bibliotēkas

– Latvijā ik dienas iznāk līdz septiņām grāmatām

–  viedokļi par izlasīto pat tiek ar roku ierakstīti bibliotēkas grāmatā, cilvēki grib izteikties (via)

Advertisements

4 thoughts on “Bibliotēkas un internets

  1. Ja godīgi tad nopietnu nereklāmas recenziju trūkums grāmatām latviešu valodā ir tas, kas mani attur no lasīšanas latviešu valodā vispār. Viss ko pēdējos gados esmu pircis latviešu valodā lielākoties ir tulkojumi no svešvalodām, par kurām recenzijas var samedīt amazon.com.

    Šādai medīšanai ir arī mīnusi, bieži vien tu grāmatu nenopērc, jo kāds gudrinieks sižetu izstāstījis no A līdz B un pašam nav pieticis prāta nelasīt “spoileri”.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s