Topi: Iedvesma nākamajam gadam

Gadam tuvojoties beigām tradicionāli tiek veidoti dažādi topi. Tie parāda, kas aizejošajā gadā ir bijis tas populārākais vai labākais konkrētā kategorijā. Topiem ir vēl viena forša nozīme – tie palīdz orientēties lielajā produktu u.c. lietu gūzmā. Mani interesē grāmatu topi – best tādi un best šitādi. Laba iespēja paskatīties, kas tad 2007. gadā ir bijis the best un ko varētu iekļaut nākotnes lasīšanas sarakstā.

Sāksim ar labākajām ceļojumu grāmatām The 86 Greatest Travel Books of All Time. No šī saraksta esmu lasījusi tikai Lorensa Darela “Kipras rūgtie citroni”.

Konkrēti par 2007. gadu 100 Notable Books of 2007. Turpat arī iepriekšējo gadu saraksti.

(Design by Paul Sahre; photograph by Tony Cenicola)

Ja iepriekšējais saraksts liekas par garu vai kā citādi gribas vēl ko, tad ir arī The Top 10 Best Books of 2007 no tā paša NY Times; tops balstīts uz kritiķu apskatiem. Turpat arī iepriekšējo gadu topi.

Times Online piedāvā dažādus topus un ieteikumus, piemēram, kādus kriminālromānus lasīt Ziemassvētkos, ko lasīt šonedēļ, pārdotākās daiļliteratūras grāmatas cietos vākos utt.

Un galu galā trīs virtuālās bibliotēkas, kur varat meklēt, ko lasījuši citi un kas varētu patikt jums: readme.cc, LibraryThing.com, What Should I Read Next?.

Vienīgā nelaime, ka visi topu saraksti ir UK/Amerikas gaumes atspoguļotāji. Latvijā kāda daudzmaz aptveroša grāmatu topa nav. Var meklēt bibliotēkās lasītāko grāmatu topus un katra grāmatu izdevēja/pārdevēja regulāri publicētos pārdotāko grāmatu topus.

3 domas par “Topi: Iedvesma nākamajam gadam

  1. Citēju sava raksta beigas: “Latvijā kāda daudzmaz aptveroša grāmatu topa nav. Var meklēt bibliotēkās lasītāko grāmatu topus un katra grāmatu izdevēja/pārdevēja regulāri publicētos pārdotāko grāmatu topus.”

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.