Kā es neizlasīju “Bordžijas līgavu”

Atvainojos par ieilgušo klusumu. Centīšos laboties, jo rindā gaida daudzi grāmatu apraksti.

Lasīšanu biju uz brīdi pārtraukusi pēc tam, kad aplauzos ar Džīnas Kalagridisas “Bordžijas līgavu”. Šo grāmatu ieteica draudzene, kas mēdz lasīt arī nopietnu un labu literatūru, arī teksts uz aizmugurējā vāka šķita daudzsološs, tāpēc nepievērsu uzmanību izdevniecībai. Vairāk šādu kļūdu nepieļaušu. Ja būtu paskatījusies, ka grāmatu izdevis “Kontinents”, aiztaupītu sev pāris stundas, kuras pavadīju mēģinot tikt cauri pirmajām pārsimt lapaspusēm. Pēc tam aiznesu atpakaļ uz bibliotēku.

Teikšu īsi: prasta lubene. Sižets ir labs (par meiteni, kur spiesta ieprecēties Bordžiju ģimenē un beigās nonāk arī pāvesta galmā) un labā izpildījumā sanāktu lieliska grāmata. Bet visu izbojā tizlā valoda. Vai nu tā ir autores vaina vai arī tulkotājam rokas aug no pakaļas, bet valoda ir nebaudāma. Tik daudz liekvārdības. It kā gari un izsmeļoši apraksti, bet aprakstīto telpu vai cilvēkus tik un tā savā acu priekšā uzburt nespēj. Tas ir jādara ar piepūli. Tas ko Maksanss Fermīns “Opijā” spēj uzburt ar pāris teikumiem, Džīna nespēj divās lapaspusēs. 

Kā pilnīgs kontrasts ir Sāras Dinānas “Kurtizānes sabiedrotais”, ko lasu pašlaik. Arī sižets uz vēsturiskās Itālijas fona, bet valoda daudz baudāmāka. Izdevusi “Atēna”.

Advertisements

6 thoughts on “Kā es neizlasīju “Bordžijas līgavu”

 1. No Kontinenta to var sagaidīt 😉 kaut gan ja gribas atslēgties, tad var lasīt. Es aplauzos ar grāmatu, kuru saucas laikam Mīlulīte Beta. Sākums tik daudzsološs, ka likās būs interesanta lasāmviela, bet beigas tik salkanas… Man tā īsti ņav skaidrs, kas uzskatāma par Kontinenta mērķauditoriju… Romantiķes? 🙂

  Like

 2. Patīkami dzirdēt, ka manas domas par šo grāmatu saskan ar citu viedokli. Es šo grāmatu pēc tam ieteicu izlasīt tikai vienai manai draudzenei, kura vispār neko nemēdz lasīt, un cerēju, ka viņa nav tik prasīga un vairāk koncentrēsies uz intrigām, kuru grāmatā netrūkst. Nopietniem lasītājiem to nekad neieteiktu.
  Bet bija diezgan dīvaini to lasot vīpsnāt par raksnieces dotībām, jo parasti mēdzu novērtēt pozitīvo.

  Like

 3. Izdevniecība jau izsaka visu,nevar no Kontinenta prasīt nopietnu grāmatu,tad jau apjuks lubeņu lasītāji…
  Gribās ko nopietnu,lūdzu – Atēna,J.Rozes apgāds,Dienas grāmatas! 🙂

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s