Privāta lieta. Kenzaburō Ōe

Privāta lieta. Kenzaburo OeApgāds “Atēna”, 2008.g., 206 lpp.

Vēl viena no 2008.gadā lasītajām grāmatām. Tās autors Kenzaburō Ōe ir atzīts par vienu no ietekmīgākajiem 20 gs. rakstniekiem. Viņa rakstīšanas stilam ir gan piekritēji, gan kritiķi. “Privāta lieta” ir Ōe slavenākais darbs.

Galvenais varonis Putns ir savā dzīvē vīlies intelektuālis. Viņam šķiet, ka laulība viņu ir ierobežojusi. Viņš nav sasniedzis to, ko vēlējies. Putnam ir sapnis par ceļojumu uz Āfriku, bet, tikko dzimušā bērna dēļ, tas kļūst neiespējams. Viņš visu laiku ir gribējis kaut kur traukties (tāpēc iesauka Putns) un bērns šķiet kā akmens kaklā, kas spiež pie zemes. Ļoti egoistiski viņš domā:

Kā gan es un mana sieva, kā mēs varam būt saistīti ar šo dārzeņa eksistenci, ar šo bērnu-briesmoni?

Tomēr viņš saprot, cik nepareizas ir viņa egoistiskās domas, pārvar savas fobijas un gļēvumu un spēj beidzot uzņemties atbildību par bērnu, laulību un dzīvi. Un izrādās, ka bērns nemaz nav tāds akmens un Āfrika nav tik vajadzīga.

Vērtējums 4/5. Mani uzrunāja varoņa iekšējā cīņa un veids kā rakstnieks stāstu pasniedz – it kā egoistiskais Putns liekas riebīgs, bet tai pašā laikā stāstā ir kas vilinošs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.