The Vampire Diaries. L. J. Smith

Izlasīju četras daļas: “The Awakening and The Struggle” un “The Fury and  The Reunion” (1991. – 1992.). Mēdz būt arī katra daļa atsevišķā grāmatā. Ceturtās daļas nosaukums dažās vietās ir Dark Reunion. Lasīju angliski e-grāmatu veidā. Latviski pagaidām izdotas pirmās divas daļas (šeit).

Pat nezinu ar ko sākt…Reiz mēģināju skatīties seriālu pēc “Vampīra dienasgrāmatas” motīviem, bet tālu netiku, jo kaitināja gan aktieri, gan sižets. Tomēr dzirdot, ka šī sāga ir iespaidojusi daudzus citus vampīru stāstus, nolēmu izlasīt grāmatas. (Seriāla faniem: seriālā ir tikai grāmatu pamatidejas.) Nav tā, ka būtu velti tērējusi laiku, tomēr esmu vīlusies.

Sižets īsumā (mēģināšu daudz nepateikt priekšā): The Awakening Elena iepazīstas ar Stefanu un vēlāk arī Deimonu. Iemīlēšanās, brāļu naids. Elena uzzin, ka Stefans ir vampīrs. Pa vidam vēl slepkavība. The Struggle vairāk risinās Elenas un Deimona cīņa, jo Deimons Elenu grib sev. Tiek nozagta Elenas dienasgrāmata. Beigās katastrofa.

The Fury apjukusī Elena cenšas aprast ar savu jauno būtību. Parādās jauns ļaunums, kurš beigās tiek uzveikts par traģēdijas cenu. The Reunion pilsētiņā atkal parādās kaut kas ļauns un mistisks. Bonija ar burvestības palīdzību atsauc brāļus un tie kopā ar Elenas draugiem cenšas apturēt slepkavu, un noskaidrot viņa identitāti. Viņiem palīdz arī Elena, sūtot mīklainus brīdinājumus. Protams, beigās ir smaga cīņa, brāļi gandrīz mirst. Tomēr ļaundaris tiek uzveikts un brīnumainā kārtā Elena atgriežas pie viņiem. Happy end. Atvainojos, ja kādam tagad viss notiekošais ir skaidrs un vēlme pašam lasīt mazinājusies, bet vēl mazāk pastāstīt nav iespējams, jo sižets ir taisns kā lielceļš.

Vietām es spēju līdzpārdzīvot, bet kopumā varoņi mani “neaizķēra”. Brāļu naids gadsimtu garumā, divu ļaundaru naids…. Vai tiešām nekā cita nav ko darīt un nav par ko domāt, kad vari dzīvot mūžīgi? Karolīnas un Tailera naids un sīkās atriebības man šķita saprotamākas. Elena, kura sākumā grib Stefanu tikai tāpēc, ka izskatīgais puisis uz viņu nav paskatījies. Histēriskā Bonija, kura mani izšķirošos brīžos vienkārši kaitināja. Smitai nepietiek ar vampīriem un dažām burvestībām, tāpēc viņa piemet klāt arī garus un vilkačus. Par daudz! Kaitināja arī uzstādījums, ka labs nozīmē naivs un nespējīgs par sevi pastāvēt. Uz otrās grāmatas beigām autore “labojas” un parāda Stefana īsto dabu.

Par laimi viņa ļāva Deimonam palikt kāds viņš ir līdz pat beigām.

“It`s a cold night,” he said. His eyes held Stefan`s a moment as he settled the black jacket around her.

And then he turned to walk into the darkness between the oak trees. In an instant Bonnie heard the rush of wings.

Ja viņš ceturtās grāmatas beigās būtu meties pārējo apskāvienos, es laikam skaļi lamātos. Jā, Deimons man patika. Viņš nav kusls un muļķis, viņš ir pats par sevi. Ar savām problēmām un pārdzīvojumiem, par kuriem neviens neko nezina un līdz pat beigām domā, ka viņš ir ļauns. Būtu bijis interesantāk, ja vismaz kāda nodaļa būtu no viņa skata punkta. Jāpiemin, ka turpinājuma triloģijā The Return notikumus “stāsta” Deimons. Būtu arī interesanti redzēt viņu kopā ar Meriditu. Viņi varētu viens otram derēt.

Sāgas turpinājumu nelasīšu. Wikipēdijā palasīju, kas notiek tālāk. Iespaids – tālāk ir aizvien lielāks sviests. Tikpat labi viss varēja beigties ar trešo daļu – tā traģiski, bet skaisti. Bet lasītāji pieprasīja ceturto daļu un pēc tam vēl un vēl… Pēc The Return ir uzrakstīta vēl viena triloģija The Hunters (trešā grāmata tiks izdota 2012.gada oktobrī). Vēl ir arī Stefana dienasgrāmatas. The Hunters un Stefana dienasgrāmatas raksta nezināms autors. Var lasīt un lasīt, un lasīt.

Vērtējums: “The Awakening and The Struggle” 3/5,  “The Fury and  The Reunion” 2/5. Protams, ja patīk seriāls, tad patiks arī grāmatas.

4 domas par “The Vampire Diaries. L. J. Smith

    • Pēc bibliotēkas kataloga un arī izdevēja (Zvaigzne ABC) datiem izskatās, ka vienā grāmatā ir izdotas 1. un 2. daļa. Izdevēji varētu precīzāk zināt, uzjautā viņiem Fb vai tviterī.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.