Kafkas zupa. Marks Kriks

Kafkas zupaZvaigzne ABC, 2009.g. 96 lpp.
Apakšvirsraksts: Izsmeļoša pasaules literatūras vēsture 14 recepšu formā.

Šausmīgi kārdinoša grāmatele, kuru drīkst lasīt tikai ēdot vai tūlīt pēc ēšanas. Autors dod precīzas receptes sastāvdaļas un tad seko kāda ievērojama rakstnieka manierē uzrakstīts ēdiena pagatavošanas process. Ir ilustrācijas atbilstoši katras receptes tēmai.

Pirmās trīs receptes izlasot, domāju, ka tie ir reāli fragmenti no literāriem darbiem. M.Kriks ir ļoti labi iemiesojies katra rakstnieka stilā. Pēc treknās šokolādes kūkas receptes metos meklēt, kas tad ir Ērvina Velša slavenākais darbs, no kura varētu būt ņemts fragments. Tik ļoti mani tas gabals sajūsmināja. Tad arī nejauši atklāju savu maldīšanos un gardi par to pasmējos. Izsmējos arī par marķīza de Sada prātojumiem:

 Lasītāj, jel aptver, ka visi tavi atturības gadi un naivā ticība beztauku jogurtam nav pasargājuši tevi no vēderiņa, resnas pakakles un nepiedienīgām seksuālām tieksmēm!

Ļoti patika arī Tiramisu Marsela Prusta gaumē, bet Grauzdētu maizi ar sieru Harolda Pintera gaumē noteikti pamēģināšu. Par Pleksti ar jūras veltēm Horhes Luisa Borhesa gaumē gan mani māc šaubas, jo stāsta varonis pēc vakariņām tiek atrasts miris un īsti netop skaidrs – vainīga plekste vai arī sers Henrijs pats sev darījis galu.

Kopumā jāsaka, ka grāmatiņa mani labi izklaidēja un vienlaicīgi arī pamācīja. Kauns atzīties, bet no 14 rakstniekiem esmu lasījusi tikai četrus. Līdz ar to, ieguvu gan kulināras iedvesmas, gan paplašināju literārās zināšanas (vismaz par autoru stilu). Lieku 5/5. Asprātīga un meistarīgi uzrakstīta. Savdabīga recepšu grāmata literatūras gardēžiem. Vai arī grāmattārpiem, kam patīk rosīties virtuvē….

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.