The Plant. Stephen King

eBook, 2000.gads, PDF formātā 270 lpp, 6 daļas. Brīvi lejuplādējams S. Kinga mājas lapā.

Tā kā aprīlis sanāca tāds neoficiāls Stīvena Kinga mēnesis, tad es pievienojos citiem lasītājiem un “iecirtu zobus” Kinga garajā stāstā The Plant. Izvēle sanāca nejauši jauša: negribēju neko garu un pārāk biedējošu. Plus ieintriģēja iespēja stāstu brīvi lejuplādēt no paša Kinga mājas lapas. Kingam par stāstu var samaksāt dažus dolārus, kā to autors ir iecerējis un ko daudzi arī ir darījuši, tā mudinot Kingu rakstīt stāsta nākošās daļas. Stāsts nav pabeigts un nav arī zināms kad un vai tas tiks izdarīts.

Īsumā: darbība risinās izdevniecībā Zenit, kurai draud bankrots vai pārdošana. Izdevniecību glābt var tikai daži bestselleri, kas ir diezgan utopiski. Viens no redaktoriem Džons Kentons saņem vēstuli no Karlosa Detveilera, kurš piedāvā publicēšanai savu manuskriptu True Tales of Demon Infestations. Džons uzskata, ka Karloss ir jucis un iespējams pat izdarīta slepkavība, iesaistās policija. Karloss saniknojas, nosolās atriebties un atsūta uz izdevniecību ar burvestību apveltītu efeju. Tas nav vienkārši indīgs telpaugs. Efejai ir intelekts un tā aug ļoti ātri, izplatīdama patīkamas smaržas. Ar domu “pirms ļaunums var ņemt, tam ir jādod”, efeja izrādās īsta “zelta ādere” grimstošajai izdevniecībai: redaktoriem rodas idejas kā radīt bestsellerus….Tomēr viss, protams, nav tik vienkārši….

Vai ir normāli regulāri ķiķināt lasot Kingu? Tieši to es darīju, lasot Džona runu plūdus, Ridlija izlikšanos par dumju nēģeri, Karlosa un trakā ģenerāļa domas un izrīkošanos, līķa slēpšanu un seksa ainas.

the hand that rocks the cradle may rule the world, but de han which empty de white folks` wastebaskets know de secrets of de worl

Pat ik kā briesmīgas lietas man šai stāstā likās smieklu vērtas. Nekā biedējoša vai pārāk pretīga. Vietām man kļuva garlaicīgi. Īpaši tai brīdī, kad sapratu, kas notiks tālāk un varu arī iedomāties stāsta beigas. Ridlija brauciens uz mātes bērēm man šķita nevajadzīga atkāpe, bet varbūt vēlāk tam būtu liela nozīme viņa rakstura izpratnei. Kas man ļoti patika: veids kā stāsts sarakstīts – no dažādu varoņu skatu punktiem vēstuļu un dienasgrāmatu veidā. Pie tam katram ir savs izteiksmes veids. Arī varoņu raksturi interesanti un pārdomāti.

Esmu lasījusi “Langoljerus” (kas ļoti, ļoti patika) un “Bibliotēkas policistu” (kas uzdzina drebuļus). Šis ir savādāks Kings. Dodu 3,5/5. Man patika ideja un izpildījums, tomēr nevarēju sagaidīt, kad būs beigas.

4 domas par “The Plant. Stephen King

    • Hmm, gaidīju, ka šo darbu būsi lasījis kā jau Kinga eksperts 🙂
      Būtu forši ja vēl kāds no lasītājiem šomēnes paspētu izlasīt un uzrakstīt par kādu Kinga romānu vai stāstu.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.