Beautiful Creatures. Kami Garcia, Margaret Stohl

Little, Brown Book for Young Readers 2009.g., 563 lpp, Caster Chronicles #1. Latviski: “Daiļās būtnes”, Zvaigzne ABC 2011.g., 602 lpp.

Ītans Veits mācās vidusskolā, redz savādus sapņus un dzīvo ASV dienvidu pilsētiņā Getlinā kur nekad nekas jauns nenotiek, un viņš ļoti grib tikt prom no šīs vietas.

I read all the time. Books were the one thing that got me out of Gatlin, even if it was only for a little while. I had a map on my wall, and every time I read about a place I wanted to go, I marked it on the map.

Līdz brīdim, kad Getlinā ierodas meitene no viņa sapņiem – Līna Dukeina. Viņa ne tik vien atšķiras no pārējām meitenēm, bet arī izrādās vecā Meikona Reivenvuda radiniece. Reivenvudā neviens nav bijis gadiem ilgi un arī saimnieku neviens pilsētiņas iedzīvotājs sen nav redzējis. It kā ar to nebūtu gana, lai satrauktu iedzīvotāju prātus, Ītans pamazām sadraudzējas ar Līnu, kura ir ļoti satraukta par tuvojošos 16. dzimšanas dienu. Tikai ap grāmatas vidu kļūst skaidrs, kas ir Līna (nē, viņa nav vampīrs), ierodas viņas māsīca un pārējā ģimene un Ītans tiek ierauts maģijas pilnos notikumos. Laika ir maz, Līnai nav teikšanas pār savu likteni un sākas cīņa uz dzīvību un nāvi.

She had the power to destroy. I had only seen the power to love. When you discovered you had both, who could figure out what to do with that?

Mani ļoti valdzināja dienvidnieciskā mistika un tēlainie apraksti: Getlina, mainīgā Reivenvuda, sapņi un vēsturiskās ainas. Tas viss bija burvīgi, pat noslēpumaini.

Sixteen moons, sixteen years
Sixteen of your deepest fears
Sixteen times you dreamed my tears
Falling, falling through the years….

Ar darbību gan tā pašvakāk. Notikumi mainījās pārāk nepārdomāti, dažkārt secinājumi bija pārāk ātri un bez pietiekoša pamatojuma. Atliek vien pieļaut, ka varoņiem piemīt apbrīnojama intuīcija vai dedukcijas spējas un viss, kas saistīts ar maģiju, notiek ātri un tam jābūt pašsaprotamam. Domāju, patiesais skaidrojums varētu būt tajā, ka darbam ir divas autores. Viena no viņām pati uzaugusi dienvidu mazpilsētā un tas labi jūtams romāna labākajā daļā – vides tēlojumā un vēsturiskajās ainās. Otra acīmredzot bija vairāk atbildīga par varoņu dialogiem un darbību, kas liekas nenostrādāta un vietām sasteigta. Arī galvenie varoņi sanākuši “plakani”, toties Līnas radinieki gan ir visnotaļ interesanti “radījumi”. Pilsētiņas iedzīvotāju raganu medības apsūdzot Līnu it visā šķita pārāk pārspīlētas un īsti nesapratu, ko autores ar to gribēja panākt.

Jauniešu romāns sanācis tāds augšā-lejā-augšā-lejā, par ko žēl, jo man patika ideja un valdzināja atmosfēra. Dodu 3,5/5. Pagaidām nezinu, vai lasīšu turpinājumu.

3 domas par “Beautiful Creatures. Kami Garcia, Margaret Stohl

 1. Man lasot šo grāmatu nepameta sajūta, ka varoņi izstrādāti diezgan pavirši. Īpaši Ītans nemaz nešķita atbilstošs sava vecuma zēnam. Sižeta ziņā, prieks, ka te nebija vampīru, tomēr man likās, ka ideja nav pārāk oriģināla. Mazliet atgādināja seriālu ”Amulets”, ko bērnībā skatījos. Pievienojos par dienvidu noskaņu – tā ir labākā daļa. Otro grāmatas daļu neesmu lasījusi, arī nezinu vai lasīšu. Bet noteikti noskatīšos filmu, kad tā iznāks, jo man šoreiz kaut kā šķiet, ka sižets labākas krāsas iegūs uz lielā ekrāna.

  Patīk

 2. Tu vismaz ielikai šai grāmatai 3.5 zvaigznītes, bet es tajā pat laikā ieliku tai tikai 2 un to nenožēloju. Iemesls gaužām vienkārš – visas grāmatas laikā divu autoru klātbūtne visu laiku bija manāma. Likās autores raksta šo darbu apjoma dēļ un to piepilda ar daudzām nevajadzīgām lietām, bet pašu galveno saspiež pēc iespējas mazāk. Sofija Darka – par vampīriem tu sāki ierunāties pārragri!:D
  Kaut gan man patika, ka stāsts rakstīts no puiša viedokļa tomēr darbs uzrakstīts nekvalatatīvi.
  Iesaku gan izlasīt nākamo grāmatu, šķiet autores tur saklausījušas fanus un mazliet pievērsušās aprakstīt to svarīgāko plašāk – es gan saku – mazliet.
  Ja vēlamies lasīt divu autoru darbu un tiešām censties saprast, kur rakstījusi pirmā un kur otrā, bet tāpat neatrast, tad iesaku izlasīt Kristin Cast un P.C.Cas kopdarbus “House of Night” sērijā. Kaut gan grāmatas nevar mēroties ar “Beautiful Creatures” apjomiem, tomēr tajās netiek ne brīdi aizmirsts pats svarīgākais un spriedze tur vijās cauri – kaut gan arī šīs grāmatas nav ideālas – kuras gan ir!

  Patīk

 3. Ja būtu tikai tā plikā varoņu darbība, arī droši vien augstāk par 2 neliktu. “Amuletu” neskatījos, tāpēc man tas netraucēja. Ja uztaisītu filmu, tad Meikona Reivenvuda lomā gribētu redzēt Džoniju Depu. Tieši viņš man visu laiku “rēgojās” ainās ar un par Meikonu. Ja filmā spētu saglabāt to dienvidu noslēpumaino atmosfēru, bet piedot galvenajiem varoņiem vairāk dzīvības, tad varētu sanākt tīri neko filma.

  Par “House of Night” sēriju esmu dzirdējusi labas atsauksmes.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.