Jūlija pieturzīmes un augusta plāns

Jūlijs pamatīgi izjauca manus lasīšanas plānus un krievu literatūras mēnesis pačibēja.

No plānotās krievu literatūras palasīju Čehova stāstus, ko ar pārtraukumiem lasu jau gadiem. “Anna Kareņina” ir iesākta, bet vēl līdz pusei neesmu tikusi, lai gan patīk. Ļevs Tolstojs raksta meistarīgi un izjusti. Tēlu ir diezgan daudz, bet man nesagādā problēmas tiem izsekot. Pašlaik mans favorīts ir lauku muižnieks Levins. Viņš liekas tāds visprātīgākais un interesantākais no visiem. Annas traģēdiju var just jau no paša sākuma. “Divpadsmit krēsli” paliks gaidām rindā.

No citām grāmatām izlasīju vēl vienu Dafnes di Morjē romānu – “Mērija Enna”. Patika, bet sajūsmā neesmu. Toties otrs izlasītais romāns – Markus Zusak “The Book Thief” ierindojas manu mīļāko grāmatu sarakstā. Lieliski, negaidīti, aizkustinoši un pat uzjautrinoši uzrakstīts par pusaugu vācu meitenes dzīvi nacistiskajā Vācijā. Paspēju pabeigt S. Grahame-Smith “Abraham Lincoln: Vampire Hunter”. Ideja uzrakstīt alternatīvu Linkolna biogrāfiju ar vampīru piedalīšanos interesanta, bet nebija tā, ka lasītu elpu aizturējusi, lai gan tieši to es gaidīju.

Viens no plānu izjukšanas iemesliem ir te jau vairākkārt pieminētais online mācību kurss “Fantasy and Science Fiction” (FaSciFi). 10 nedēļās jāizlasa 10 autori – pasakas, romāni, stāsti. Tas pārvelk svītru manām augusta un septembra mēnešu iecerēm. Pirmā lekcija paredzēja lasīt Grimmu “Children and Household Tales” un tās esmu piebeigusi, arī eseju uzrakstīju. Ar nepacietību gaidu, kas profesoram būs sakāms par Grimmu pasakām, jo man viņas ne īpaši patīk.

Pavelkot treknu svītru jūlijam, sanāk, ka esmu izlasījusi vien 4 grāmatas un paniekojusies ar Čehova stāstiem. Raksti būs drīzumā (cerams).

Nesekoju līdzi kas jūlijā noticis literatūras jomā. Vienīgi prātā aizķēries projekts Top Ten Books: 125 amerikāņu un britu rakstnieki nosauc savus top 10 mīļākos literāros darbus. Piemēram, Stīvena Kinga mīļākais literārais darbs ir stāstu krājums “The Golden Argosy”, savukārt Maikls Kaningems ir sajūsmā par Šekspīra “Karalis Līrs”. Arī lasītāji var iesūtīt savu top 10 sarakstu. Ak jā, “Anna Kareņina” visbiežāk minēta topu pirmajā vietā. Kā otrā mīļākā grāmata seko “Bovarī kundze”, trešajā vietā atstājot “Karš un miers”.

Augustā – nosacīts atvaļinājums no agrāk ieplānotā mēnešu lasīšanas saraksta. Lasīšu mācību kursa obligāto literatūru – Alises piedzīvojumus, Drakulu, Frankenšteinu u.c., turpināšu “Annu Kareņinu” un varbūt pietiks laika vēl kādai iesāktai grāmatai vai tādai, kas ļoti prasās izlasīt. Sākšu ar ko uzjautrinošu, kas galīgi nebija ieplānots: Ellen DeGeneres “The Funny Thing is…”

Advertisements

3 thoughts on “Jūlija pieturzīmes un augusta plāns

 1. Kareņinu jau sen plānoju izlasīt. Tādas grāmatas lasīšanai laikam ir jāsaņemas.
  Un tas online kurss izklausās tik interesants, ar prieku sekoju līdzi!
  P.S. Laikam vēl neesmu rakstījusi, ka ļoti patīk jaunais bloga dizains. Vienkāršs un pārskatāms, man patīk, ka nav nekas raibs un joprojām ir tumši burti uz gaiša fona. Jauki, ka maliņā parādās arī mini projekti.

  Like

  • Noskatīšos šodien lekcijas par Grimmu pasakām un tad dalīšos ar svarīgāko un interesantāko 😉
   Paldies, es gan pati šaubos par jauno dizainu. It kā labi, it kā ne.

   Like

   • Levinā Tolstojs ierakstījis daudz no saviem uzskatiem.
    Es “Kareņinu” lasīju ilgi, bet tas tāpēc, ka lauksaimniecībai veltītās daļas bija pilnas ar tādiem krievu vārdiem, ko es nezinu. Latviski būtu bijis krietni vieglāk. Tā jau stāsts nemaz nav tik smags, saņemties vajag tikai uzsākšanai.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s