Augusta pieturzīmes un septembra plāns

Rudenīgais augusts pagāja koncentrējoties uz Coursera obligāto literatūru, ko pārsvarā lasīju ar lielu interesi un patiku. Zinu, ka pie Po un Velsa īsajiem stāstiem vēl atgriezīšos pēc kursa beigām. Stokera “Drakula” sajūsmināja, nesaprotu, kāpēc līdz šim nebiju to lasījusi. Par Po varu teikt to pašu, lai gan vienlaicīgi viņa stāsti uzdzen drebuļus. Visu no ieplānotā, protams, nepaspēju izlasīt, toties pakļāvos kārdinājumam un nopirku “Amerikāņu dievus”, kas izrādījās lieliska lasāmviela. Tas vienlaicīgi bija eksperiments cik viegli vai sarežģīti ir tikt līdz Zvaigznes ABC ar Adobe DRM aizsargātas grāmatas lasīšanai. Jāatzīst, ka viss ir pavisam vienkārši, ja sākumā izlasa pamācību, kas atrodama turpat izdevniecības mājas lapā. Vienīgi divas svarīgas lietas:

 • vajadzīga kredītkarte un pieeja internetbankai
 • ja gribas lasīt telefonā, tad a) vajadzīga grāmatu lasīšanas aplikācija, kas atbalsta Adobe DRM, piemēram, Aldiko, b) telefonā jāaiziet uz iestatījumiem un telefons pie datora jāpievieno kā USB krātuve, savādāk Adobe Digital Editions neredz telefonu.

Septembrī turpinās FaSciFi kurss, tāpēc pārsvarā lasīšu tikai kursā paredzēto literatūru: Bredberija “Marsiešu hronikas”, Le Guinas “Tumsas kreiso roku”, Burroughs “A Princess of Mars”, Gilman “Herland” un Doctorow “Little Brother”. Varbūt pabeigšu “Annu Kareniņu”, lai gan vēl puse nelasīta un gribētos atpūsties no nopietnas fantastikas palasot ko vieglāku.

Atslodzei: Veiksmīgas grāmatas DNS

Ko varam secināt no infografikas? Izskatās, ka sievietes ir cītīgākas lasītājas kā vīrieši un labāk kā protagonistu izvēlēties sievieti, lai grāmatu kļūtu par bestselleru. Vēlams, lai grāmata nebūtu pārāk gara: +/- 375 lapas ir pieņemami. Kas tiek domāts ar žanru “literature”? Droši vien mūsdienu reālistiskā literatūra, kas neiekļaujās kādā apakš žanrā. Lai kas tas būtu, šī kategorija ir vislabāk pelnošā, lai gan cieši uz papēžiem min zinātniskā fantastika (mani māc aizdomas, ka fantasy arī iekļauts šai kategorijā). Sievietes aizraujas ar romantisko literatūru (ak, kāds pārsteigums!), bet vīriešiem patīk vēsturiskie romāni. Sanāk, ka manas intereses ir vairāk vīrišķīgas 😀 Ja grāmata ir lēta, cerības to pārdot ir lielākas, bet tas nenozīmē, ka tās visvairāk lasa. Vecāki cilvēki lasa lēnāk, bet vairāk, un īsākās grāmatās (300 lpp) līdz beigām izlasa daudz biežāk nekā biezos “ķieģeļus”. Lūk tā.

Lai visiem krāsains septembris 🙂

Advertisements

3 thoughts on “Augusta pieturzīmes un septembra plāns

 1. DNK ir krieviski, latviski — DNS.
  Esmu pavecs androgīns, tikai lasu ātrāk. Īsākas grāmatas droši vien sirdsapziņa retāk ļauj atstāt nelasītas, zin’ kā, cik ta’ tur vairs palicis. Es laikam parasti nepabeidzu tikai tās, kas mani nogurdina vai nokaitina jau pašā sākumā.

  Like

 2. Interesants grafiks. Īpaši par tiem sieviešu un vīriešu iecienītajiem žanriem. Es arī laikam vairāk sliecos uz vīrišķīgajām lasīšanas tendencēm 🙂 Būtu bijis interesanti tur redzēt sadalījumu vecuma grupās, lai zinātu kurš vecums tad īsti lasa vairāk tos mīlas romānus un vēsturiskos, un kurš paliek pie citiem žanriem.

  Man patīk tas punkts par cenu un lasīšanu. Es arī mēdzu biežāk iegādāties grāmatas uz akciju, bet ne vienmēr tās līdz galam izlasu. Turpretī, dārgās ne viemēr sanāk nopirkt, bet noteikti gribas izlasīt, tāpēc jāčāpo uz bibliotēku.

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s