Vēlmju liste – 2

Šoreiz par to, ko man gribētos izlasīt vai pat nolikt savā grāmatplauktā no drīzumā gaidāmo latviski izdoto grāmatu klāsta.

  

Džastins Kronins “Pāreja”. Zvaigzne ABC.

Vērienīgajā apokalipses romānā tuvā nākotnē notiek bīstams medicīnisks eksperiments, kas pārvērš visu pasauli un tikai mazajai, ar savādām spējām apveltītajai Eimijai ir pa spēkam glābt izdzīvojušos. “Pāreja” tiek salīdzināta ar Stīvena Kinga pasaulslaveno romānu “The Stand”.

Kāpēc lasīt: pasaules vareno sazvērestības, zinātniski eksperimenti, S. Kinga cildinošā atsauksme….. vajadzētu būt biedējoši.

Lorena Olivera “Pirms es krītu”. Zvaigzne ABC, pagaidām nav vāka dizaina.
Ko tu darītu, ja tev būtu atlikusi tikai viena diena? Galvenā varone Samanta Kingstone ir īsta veiksminiece, vidusskolas foršākā meitene un tādā garā. Līdz kāda piektdiena izrādās viņas pēdējā dzīves diena. Tomēr viņai tiek dota iespēja vēl septiņas dienas atkal un atkal izdzīvot pēdējo dienu un saprast, kas viņas dzīvē ir vērtīgākais.

Kāpēc lasīt: lai atgādinātu sev, ka dzīve nav bezgalīga, pat ja jaunībā šķiet otrādi; runā, ka Oliveras debijas romāns ir labāks par “Delīriju”.

Džeimijs Fords “Keiko”. Zvaigzne ABC.

Piecdesmit sešus gadus vecais Henrijs dodas uz viesnīcu “Panama”, lai satiktu savu mūža mīlestību. Laiks un liktenis viņus šķīris, tomēr viņš joprojām atceras un glabā atmiņas par Keiko: pirmais randiņš, pirmais skūpsts, kopīga strādāšana skolas ēdnīcā, slepeni gājieni uz džeza klubu…..

Kāpēc lasīt: mīlestība, kas pārdzīvojusi laika asos zobus, smeldzīga un skaista; raisa asociācijas ar Fermīna “Opiju” un Bariko “Zīdu”.

  

Aleksandrs Tauriņš “Tie, kas uzdrošinās”. Jāņa Rozes apgāds.

Trimdinieka un vērīgā stāstnieka trešā atmiņu grāmata. Par ko īsti – skopā recenzija klusē. Droši vien gan par ceļojumiem un vietām, gan cilvēkiem un notikumiem.

Kāpēc lasīt: latviešu klejojumi pa pasauli parasti pieskaras lietām un vietām, ko neatrast citās ceļojumu grāmatās; Vēja rozes sērija ir uzmanības vērta un sen nekas no tās nav lasīts.

Juris Pavlovičs “Padomju Latvijas ikdiena”. Jumava.

Pats autors to nosaucis par populārzinātnisku pēckara Latvijas ikdienas vēsturi no 1945. gada līdz 1985. gadam, aprakstot vienkāršo ļaužu ikdienas dzīvi.

Kāpēc lasīt: kā dzīvoja mūsu mammas un tēti, vecmammas un vectēvi? cik maksāja piens, kur varēja dabūt desu, ko rādīja kinoteātros, vai vispār bija kinoteātri, kur strādāja, kā ceļoja? ceru iegūt atbildes uz šiem jautājumiem.

Lato Lapsa “Dzīvības un nāves Disnejlendā”. Dienas Grāmata, 2012 (jau iznākusi).

Interesants un aizraujošs ceļojums pa Indonēziju, Filipīnām, Kambodžu un Laosu, kur viss ir pa īstam: dzīve un nāve, prieki un bēdas, dīvainais un pierastais sajaukušies neparastā kokteilī, neskarta daba savā krāšņumā un cilvēku mēģinājumi to pakļaut sev. Netīrība un svētas vietas. Krāsas, smaržas un garšas. Mīti un realitāte….

Kāpēc lasīt: Lapsa raksta fantastiskus ceļojumu aprakstus, viņa piedzīvojumi un satiktie cilvēki ir īsti, viņa redzētā dzīve ir patiesa, skaista un skaudra vienlaicīgi.

Viena doma par “Vēlmju liste – 2

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.