The Funny Thing is… Ellen DeGeneres

Simon&Schuster 2003., 192 lpp.

Amerikāņu komiķe, aktrise un The Ellen DeGeneres Show vadītāja uzrakstījusi komisku eseju grāmatu. Sākot ar diezgan garu ievadu par šo un to, viņa tālāk atstāsta tējas dzeršanu pie Dieva (kas izrādās sieviete), apsver ideju cik ļoti dzīve cietumā atvieglotu izvēles grūtības, sarunājas ar tauriņu, realizē vienkāršu “labdarības” plānu un atstāsta savu stand-up šovu turneju.

It is so hard to decide what to wear. And it got me thinking: That`s why prison wouldn`t be so bad.

My favorite way to drink water is to put it in a tray, make ice cubes, then put one of those cubes into a big ol` glass of scotch.

Pa vidu starp pilnīgu absurdu un vienkārši pirmajām muļķībām, kas nāk prātā, Elēna iemet arī diezgan saprātīgus padomus un dzīves gudrības.

People are scared of silence. If you find silence, people always have to fill it with something.

Don`t put off till tomorrow what you can do today.

Slavenā komiķe pasmejas gan par sevi, gan sabiedrības vērtībām: labdarību izrādīšanās pēc, jaunības kultu, patērētāju sabiedrību. Man patika, ka viņa Ziemassvētkus nodēvēja par laiku, kad  cilvēki melo visvairāk, jo nevar atklāti pateikt, ka konkrētā dāvana ir mēsls. Vēl patika viņas doma par grāmatām:

The ending of a book is like saying goodbye to a good friend or relative.

Kopumā sanākusi tāda bla bla bla vieglā lasāmviela, kas lasot tīri labi patīk, bet izkūp no galvas lielā ātrumā. Man patīk viņas šovs, tomēr grāmata savā ziņā lika vilties. Nebija tik smieklīgi kā gaidīju, bet varbūt pie vainas ir manas lielās simpātijas pret britu humoru. Varbūt traucēja sižeta trūkums, nebija tādas vienojošas idejas.

Vērtējums 3/5

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.