Vēlmju liste – 3

2013. gada pirmajā pusē iznāk tik daudz kārdinošu grāmatu. Šoreiz ar akcentu uz YA zinātnisko fantastiku un fantāziju.

  

Slated by Teri Terry. 24.01.2013. Kyle ir Slated – viņas atmiņa un personība tikusi izdzēsta kā sods par noziegumu, ko viņa nevar atcerēties. Valdība devusi viņai otro iespēju – jaunu dzīvi, jaunu identitāti. Kyle cenšas adaptēties, bet viņu vajā bailes par savu pagātni. Kāpēc pazūd tik daudz nevainīgu cilvēku, ja vienīgi noziedznieki tiek slated? Viņa nedrīkst pieļaut nevienu kļūdu, nedrīkst nevienam uzticēties, jo visi ir svešinieki, bet vēlme uzzināt patiesību ir neatvairāma. Distopija, kas varētu likt padomāt.

Out of the Easy by Ruta Sepetys. 12.02.2013. 1950. gada Ņūorleānas Franču kvartālā dzīve ir pilna noslēpumu un intrigu. Septiņpadsmitgadīgā broteļa prostitūtas meita Josie Moraine grib tik laukā no šī katla un mācīties koledžā. Noslēpumaina slepkavība aizkavē viņas sapņa piepildīšanu, Josie tiek iepīta izmeklēšanā, kas liek viņai apšaubīt pat pašas sirdsapziņu. Par autores pirmo grāmatu “Between shades of gray” ir ļoti labas atsauksmes, šai aŗī vajadzētu būt labai. 50-to gadu Ņūorleāna jau izklausās pietiekoši aizraujoši.

Dance of Shadows by Yelena Black. 12.02.2013. Vanessa Adler nav pārliecināta, ka iederas Amerikas Baleta skolā, bet  tā ir ģimenes tradīcija vairākās paaudzēs un tāpēc viņai īsti nav izvēles. Viņas māsa Margareta bija prima balerīna, līdz pirms 3 gadiem noslēpumainā veidā pazuda no skolas. Skola izrādās bīstama vieta un horeogrāfs Josef ir ne tikai nežēlīgs, bet glabā ļoti vērtīgu noslēpumu…. Baigs noslēpums + balets izklausās aizraujoši.

  

Tides by Betsy Cornwell. 04.06.2013. Augstskolas pēdējā gada students Noah Gallagher un viņa adoptētā māsa Lo ierodas pie vecmāmiņas pavadīt mierīgu vasaru viņas kotedžā uz salas. Noah praktizējas jūras bioloģijā, Lo vēlas zīmēt, gleznot un uzvarēt bulīmiju. Mierīgajā dzīvē seko dramatisks pagrieziens, kad Noah cenšas izglābt slīkstošu noslēpumainu meiteni. Stāsts par roņu (?) meiteni (selkie) ir kas vēl nelasīts, bez tam pašlaik nāriņas ir modē YA romānos.

Belle Epoque by Elizabeth Ross. 11.06.2013. Maude Pichon ierodas bohēmiskajā Parīzē. Viņas ietaupījumi beidzas tikpat ātri kā rožainie sapņi un Maude piekrīt neparastam darbam – būt par draudzeni, laika kavētāju un pieskatītāju grāfienes Dubern stūrgalvīgajai meitai Izabellai. Izabella nezina Maude īsto identitāti. Darbs un dzīve augstākajā sabiedrībā neatklājot savu noslēpumu priekš Maude izrādās liels izaicinājums. Autore iedvesmojusies no Emīla Zolā īsā stāsta. Varētu būt labs vēsturiskais romāns.

Shards & Ashes by Melissa Marr, Kelley Armstrong. 19.02.2013. Pasaule ir izpostīta, dzīvi palikušie saskaras ar dažādām briesmām un resursu nepietiekamību. Elpu aizraujoši distopijas stāsti no 9 populāriem autoriem.

Advertisements

3 thoughts on “Vēlmju liste – 3

  1. Skaisti noformēti vāciņi šīm jaunajām grāmatām. Uzreiz raisa interesi, kas iekšā.
    ”Tides” izskatās interesants – vēl neesmu lasījusi neko par nāriņām, lai gan tas vārds ”selkie” liekas kaut kur filmās dzirdēts.

    Savā sarakstā noteikti gribas ielikt ”Shards & Ashes”. Varbūt 9 distopiskus stāstus būs vēl interesantāk lasīt kā vienu distopisku romānu. ”Belle Epoque” arī izskatās labi.

    Paldies par sarakstu, zināšu, ko gaidīt uz pavasara pusi! 🙂

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s