Septembra pieturzīmes un oktobra plāns

Septembris pagāja vienā elpas vilcienā un lai gan auksts, tomēr tas bija skaists. Tieši septembris mani priecēja ar krāsu un puķu bagātību, tāpēc atļāvos atkāpi no literārās pasaules un publicēju nelielu foto kolāžu. Otrs negaidīts izlēciens bija Lestera granulu akcija, kuras uzsaukums dažas dienas parādījās blogā. Man gribas ticēt, ka šādā veidā pievērsu vismaz dažu lasītāju uzmanību Reiņa Traidās rīkotajai akcijai, lai palīdzētu Juglas dzīvnieku patvermes ķepaiņiem pavadīt ziemu siltumā. Īsā laikā tika savākti līdzekļi 18 tonnām kokskaidu granulu un man ir milzīgs prieks par Reiņa uzņēmību un cilvēku atsaucību.

Bet nu atpakaļ pie grāmatām. Šoreiz lasīju raiti un septembra plāns izpildīts. Pārsvarā viss lasītais bija nopietna vai mazāk nopietna klasika un fantastika. Beidzot saņēmos un pabeidzu piebeidzu “Annu Kareņinu”. Ja tā padomā – man patika, bija interesanti, tikai pārlieku gara. Tagad gaidu filmu. Izlasīju brīnišķīgu bērnu klasiku “Nogalināt lakstīgalu”. Nezinu ko biju gaidījusi, bet katrā ziņā ne tik ļoti cilvēcisku un sirsnīgu stāstu ar mazliet kriminālu piesitienu. Vēl vienā klasikas stāstā vīlos. Laikam “Breakfast at Tiffany`s” pielipusi filmas slava, bet pats stāsts balansēja uz garlaicības un sekluma robežas. “Gone Girl” ir iesākta. Viss pārējais izlasītais ir Coursera fantastikas un fantāzijas kursa obligātā literatūra, kas visa vairāk vai mazāk patika. “Tumsas kreisā roka” protams ir kaut kas uhh un ahh, ļoti neparasts romāns, ko lasīt ir līdzīgi kā elpot – nemanāmi un dzīvībai nepieciešami. “Little Brother” ir superīgs un biedējošs, šovakar pabeigšu lasīt, un ar šo romānu beidzas 10 nedēļu garais mācību kurss. Oktobrī gaidiet rakstus par pēdējām lekcijām un to saistībā izlasītajām grāmatām.

Oktobrī plānoju lasīt ko vieglāku. Vispār kaut kur izlasīju dalījumu “domājamās un nedomājamās grāmatas”. Tātad – oktobrī vairāk nedomājamās grāmatas par tēmu: mistika/šausmas/ spriedze/ maģija. Mēneša beigās Helovīns, ja kas. Un dienas paliek aizvien īsākas, rīti un vakari tumšāki, visur ēnas…..Te būtu vieta Kingam, bet to šoreiz likšu mierā. Toties būs Po melnie stāstiņi un YA romāni par attiecīgo tēmu. Lai šausmu kokteili atšķaidītu, ceru izlasīt divas ceļojumu grāmatas. Bibliotēkā, meklējot Po stāstus, nespēju paiet garām Lato Lapsas piedzīvojumiem Indijā un Pakistānā. Viņa politiskās grāmatas man šķiet aizdomīgas, bet kā ceļojumu autors viņš ir lielisks. Joprojām esmu sajūsmā par viņa “Zelta zeme, kuru pametusi ziemeļblāzma”. Lūk tādi plāni, pie kuriem es stingri varētu arī nepieturēties.

Interneta plašumu krikumi:

Un vispār:

Pirmais attēls no šejienes, otrais no šejienes.

5 domas par “Septembra pieturzīmes un oktobra plāns

  1. No šausmu/mistikas stāstiņu krājumiem varētu ieteikt “Stories: All-New Tales” by Neil Gaiman and Al Sarrantonio un arī “Shadows Over Baker Street” by Michael Reaves, John Pelan. Ja ir vēlme varu pat tev viņas nosūtīt, bet gan jau ka tev viss lasāmais jau smalki saplānots 🙂

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.