Breakfast at Tiffany`s. Truman Capote

Pirmā publikācija 1956. gadā.

Darbība risinās Ņujorkā 1940s gados. Topošais rakstnieks iepazīstas un sadraudzējas ar bezrūpīgam tauriņam līdzīgo, atjautīgo, bet vientiesīgo Holly Golightly, kura dzīvo uz pielūdzēju rēķina un mēģina noķert “lielo zivi” – bagātnieku, kurš viņu apprecētu. Kad viņai ir slikti, viņa iet uz Tiffany`s, jo tur nekas slikts nevar notikt. Viņai vajag žurnālu vāku spožumu un popularitāti. Rakstnieks, protams, iemīlas. Holly tiek apcietināta par ciemošanos pie mafijas bosa, tomēr tiek sveikā cauri un aizlaižas uz Brazīliju nākamā uzturētāja meklējumos.

Man Holly likās tik sekls skuķis! Visu savu dzīvi viņa tēlo. Nevienam nepieķeras, jo tas izjauktu viņas plānus par skaistu dzīvi. Izmanto visus pēc kārtas. Mierinu sevi, ka stāstam ir pielipis filmas spožums un tikai tāpēc Holly (bet laikam pareizāk būtu teikt Odrija Hepberna) ir kļuvusi par tādu kā ikonu literatūrā un kino. Modes klasika – mazā melnā vakarkleita un pērles ap kaklu nāk no šī stāsta.

Jā, viņa prot sevi sakopt un pasniegt, prot spīdēt. Tāpat kā viltots briljants. Ja tā padomā, mums taču pilna dzeltenā prese ar tādām Holijām. Tomēr var saprast galvenās varones vēlmi pēc spožas un bezrūpīgas dzīves, izraušanās no provinciālisma. Beigās man viņas bija pat drusku žēl – draugu nav, pat rakstnieku un kaķi, kuriem viņa nav vienaldzīga, viņa pamet, lai plivinātos tālāk pa dzīvi. Viss, ko viņa dara ir tāpēc, ka savādāk nevar. Viņa negrib būt vienkārša, piezemēta un mierīga.

I`ll never get used to anything. Anybody that does, they might as well be dead.

Tai pašā laikā viņa ir devīga, savā ziņā sirsnīga un laba, viņai ir savi principi un kaut kādas morāles normas.

I want to still be me when I wake one fine morning and have breakfast at Tiffany`s.

Par to, ka viņa cenšas dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu un darīt to, ko pati vēlas, viņai var simpatizēt. Savā atklātībā, kas robežojas ar nepieklājību, un naivitātē viņa ir tīri simpātiska. Kapote radījis interesantu tēlu, bet kopumā stāsts garlaicīgs. Labi, ka īss. Filma esot labāka….

Vērtējums: 2/5

Advertisements

2 thoughts on “Breakfast at Tiffany`s. Truman Capote

  1. Man šis stāstiņš laikam patika tieši spilgtā Hollijas tēla dēļ. Forši, ka tu no sākuma izlasīji grāmatu, jo es pirmo redzēju filmu un lasot ļoti ietekmējos no filmas emocijām.

    Like

  2. Man Hollijas bija žēl – tāds vēja zieds, kurš mētājas pa pasauli. Es vispirms izlasīju grāmatu un filma pēc tam man vairs nepatika, tieši salīdzinājumā ar grāmatu. Starp citu, Kapote bija neapmierināts ar Hepbernas izvēli galvenajai lomai, viņš Holliju bija iecerējis Merlinai Monro (abi bija draugi) un man arī šķiet, ka grāmatas Hollija ir vairāk Merilinas spožais, bet paseklais ārējais tēls.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s