Snow White & the Huntsman. Lily Blake

Snow White

Poppy 2012., 240 lpp.

Pasakas par Sniegbaltīti adult versija. Ļaunā burve Ravenna kāzu naktī nogalina karali, iesloga Sniegbaltīti tornī un padsmit gadus iedveš šausmas un postu visā karaļvalstī. Kādu dienu Sniegbaltītei izdodas izbēgt no pils un nokļūt līdz tumšajam mežam. Meža burvestības ir spēcīgākas par Ravennu, tāpēc viņa turp sūta mednieku Ēriku kopā ar savu brāli Finnu. Ērikam principā sen jau viss ir vienalga, tomēr viņš iežēlojas par Sniegbaltīti un kopā viņi bēg caur briesmīgo mežu, lai grāfa Hamonda pilī pulcētu ļaudis un sakautu Ravennu.

by fairest blood it is done, and only by fairest blood can it be undone

2012. gada vasarā iznākusī filma bija vizuāli krāšņa un kopumā man patika, tāpēc, kad viena grāmata bija izlasīta un nākamo negribēju sākt, kādā vakarā veltīju pāris stundas šai pasakas versijai. Ir daļa jau ierasto pasakas atribūtu: ļaunā pamāte, daiļais princis, rūķi, saindēts ābols, spogulis, tomēr “Sniegbaltīte un mednieks” ir krietni atšķirīga no pārējām pasakas versijām. Sniegbaltīte šoreiz ir cīnītāja, iedvesmotāja. Mednieks ir gļēvs dzērājs, kurš tomēr beigās izraujas no depresijas purva. Pati karaliene Ravenna šķita ļaunāka, burvestībās daudz spēcīgāka. Rūķi stāstā iepīti laikam tikai lai būtu, viņiem bija maza loma. Stāsta beigās nojaušams mīlas trijstūris Sniegbaltīte – mednieks Ēriks – grāfa Hamonda dēls Viljams, kas gan izbeidzas īsti nemaz nesācies.

Nebija nekāda vaina, tomēr pietrūka noskaņas, viss šķita sasteigts, virspusēji ieskicēts. Filmā bija daudz vairāk piedomāts pie fona, pie tā – kā tas viss izskatās. Teiksim, filmā Ravennas un Sniegbaltītes cīņa bija iespaidīga, kamēr stāstā nasing spešel. Kas bija pirmais – filma vai stāsts, man ir slinkums pētīt. Pati pasakas versija man patika, bet izpildījums varēja būt labāks.

Vērtējums: 2,5/5

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.