The Edge of Never. J.A. Redmerski

The Edge of NeverCreatespace 2012., 426 lpp. The Edge of Never #1

Kamrīna jau vairāk kā gadu ir depresijā pēc vecāku šķiršanās un mīļotā puiša nāves. Kad viņai uzmācas labākās draudzenes puisis un darbs veikalā sola vienmuļu dzīvi, viņa nolemj darīt ko tādu, ko nekad nedarītu – dodas viena ceļojumā pa ASV ar autobusu uz pirmo iedomāto galamērķi. Šai braucienā viņa cer sakārtot domas, varbūt beidzot tikt pāri dvēseles sāpēm un saprast, ko iesākt ar savu dzīvi. Ar citu galamērķi, bet līdzīgām domām autobusā brauc Endrjū. Viņa dzīvē kaut kas nogājis greizi un tagad viņš negribīgi brauc atvadīties no mirstošā tēva. Jaunieši piesardzīgi iepazīstas un dažu notikumu rezultātā uzsāk kopīgu road trip Endrjū vecajā auto, kas izvēršas vecu rētu dziedēšanā un jaunu dzīves mērķu atrašanā.

No šī new adults romāna negaidīju neko daudz un lielā mērā sāku lasīt tāpēc, ka man patīk road trip un Tējtasīte sniedza labu atsauksmi. Esmu ļoti patīkami pārsteigta par romāna kvalitāti un lasot patiesi aizrāvos. Varoņu problēmas bija ticamas, romantiskā līnija patīkama un dialogi asprātīgi. Pluss arī par vēstījumu no abu galveno varoņu skatu punkta. Beidzot viens romantiskais stāsts, kurā nav pārpasaulīgi skaisti varoņi un muļķīgas darbības. Kamrīna nestāv ieplestu muti mitrām biksītēm tiklīdz ierauga Endrjū, savukārt Endrjū nebūt netaisās viņu izģērbt tiklīdz abi tiek līdz pirmajam motelim. Neticami, bet fakts. Viņiem katram ir savas problēmas, dzīves ievilktas rētas un tuvināšanās notiek lēnām un piesardzīgi.

Kamrīna un Endrjū ir ļoti patīkami tēli. Kā jau varēja noprast iepriekšējā rindkopā, Kamrīna nav nekāda dumjā zostiņa, kurai kājas ļogās ieraugot skaistu puisi. Viņa vienkārši ir drusku apmaldījusies skumjās un cieņā pret mirušo puisi, jaucot to ar mūža mīlestību. Vēl viņa nav tā pa īstam dzīvojusi, nav atļāvusies darīt to, ko pati vēlas. Road trip ar Endrjū palīdz viņai to saprast un mainīties.

I don`t know what I want or how I feel or how I should feel and I don`t think I ever really have.

I think I`ve been afraid most of my life to be myself.

Endrjū… ar Endrjū ir drusku sarežģītāk un, lai nebūtu milzu spoileris, kas visu sabojātu, viņa noslēpumu neatklāšu. Tēvs viņu un brāļus audzinājis „īsti vīri neraud” garā un tas viņam drusku sačakarējis prātu. Lai arī dusmās straujš un ar problēmu bagāžu, Endrjū ir mazliet tāds kā modernais princis baltā zirgā (lasi, puisis amerikāņu muskuļvāģī, kurš klausās rokmūziku) – džentlmenis savā dziļākajā būtībā, sados pa muti sliktajiem un nēsās uz rokām savu meiteni. Un nesakiet man, ka tādu puišu nav. Es zinu vairākus, tāpēc spēju noticēt abiem varoņiem.

I think when you fall in love, like true love, it`s love for life. All the rest is just experience and delusions.

Fuck what everybody else thinks. You`re living for you, not them.

Lai cik tas ironiski nebūtu, vienīgais darvas piliens šai burvīgajā romantiskajā romānā bija pārāk saldās beigas. Es beigās apraudājos un jau paspēju nodomāt – nu nē, tas ir tik netaisni! pie velna!. Tomēr mans izmisums bija īss, jo epilogs sagādāja vienlaikus prieku un vilšanos ar pārāk saldu noskaņu. Protams, es priecājos, ka viss beidzās laimīgi, bet varēja tomēr atstāt kādu skumju noti, nepadarīt visu tik ideālu. Tomēr šoreiz autorei piedošu, jo romānam būs turpinājums „The Edge of Always”, kas gaidāms jau šī gada novembra sākumā. Ļoti labprāt atkal satikšos ar Kamrīnu un Endrjū. „The Edge of Never” pilnīgi noteikti ir viena no foršākajām vieglā gala grāmatām, ko esmu lasījusi pēdējā laikā.

Vērtējums: 5/5

2 domas par “The Edge of Never. J.A. Redmerski

  1. Atbalsojums: J. A. Redmerski “The Edge of Never” | GreenEyedNeverTellsBlog

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.