Because You Are Mine: The Complete Novel. Beth Kery

Because you are mineBerkley Trade 2013, 368 lpp. Because You Are Mine # 1-8

Trūcīga mākslas studente Frančeska uzvar konkursā par iespēju veidot gleznu biljonāra Jana Nobla jaunās ofisa ēkas vestibilam. Nobls vēlas, lai Frančeska glezno Čikāgas ainavu, kas paveras pa viņa milzu apartamenta logiem. Satikšanās drīz pāraug seksuālās attiecībās, kuras visu laiku sarežģī Nobla noslēgtība, vēlme kontrolēt un Frančeskas deguna bāšana tur, kur viņu neviens neaicina.

Gribēju ko vieglu un smadzenes nenoslogojošu pēc Oksanenas „Staļina govīm”. „Because You Are Mine” sižets ir vienkāršs un taisns kā Amerikas lielceļš, bet neko citu arī nevajag gaidīt no šāda veida romantiski erotiskajiem gabaliem. Kā jau tam jābūt, mums ir vienkārša, drusku naiva, smuka un nevainīga studente, kura satiek bagātu, varenu, noslēpumainu un, protams, ļoti, ļoti izskatīgu bagātnieku. Viņi jūt tūlītējas spēcīgas simpātijas, viņu interesē BDSM, viņa ir ar mieru izmēģināt, viņam ir kaut kādi noslēpumi, sāpīgas pagātnes rētas, viņai parādās vēlme glābt un pestīt šo vīrieti. Viss pārējais jau ir tikai detaļas.

Pēc „Fifty Shades” panākumiem līdzīgi stāsti parādījās kā sēnes pēc lietus. Konkrētais darbs šķiet kā diezgan atšķaidīta „Fifty Shades” versija gan tehniskajā izpildījumā, gan emocionālā ziņā. Formula tā pati, bet autore vai nu nav mācējusi vai baidījusies piedot asumu. Nē, protams, pletnītes un roku dzelži ir, bet apraksti ir diezgan nemākulīgi. Savukārt liela daļa sarunu šķiet mākslīgi konstruētas. Tomēr grāmatas lielāko trūkumu saskatu nevis klišejās (kuru ir papilnam), bet tajā, ka abi galvenie varoņi man palika vienaldzīgi. Lasot šādu darbu es gribu just galveno varoņu jūtu ķīmiju, es gribu justies kā viņa, es gribu, lai tas seksīgais vīrietis mani savaldzina. Šeit tas izpalika. Frančeska ir tīri patīkama un saprātīga būtne, bet reizēm autore liek viņai uzvesties kaut kā ačgārni, lai sabiezinātu krāsas. Un, piedodiet, bet es nespēju noticēt 23 gadus vecai jaunavai. Jans ir tāds, kādam vīrietim šādā stāstā jābūt, bet arī viņš mani nepārliecināja un nesajūsmināja. Nepietiek ar to, ka viņš ir biljonārs, lai būtu vēl lielāks uh! un ah!, Jans ir britu aristokrātijas atvase, pat viņa uzvārds rada vēlamo iespaidu. Smieklīgi. Manā iztēlē visa stāsta laikā tā arī neizveidojās skaidrs tēls. Jans drīzāk ir vienkārši agresīvs tips nevis tas dominējošais vīrietis kādu autore viņu (noteikti) bija iecerējusi.

Beigās vēl četras dikti pārsteidzošas lietas, ko var uzzināt no šīs grāmatas: 1) Francijā brauc pa ceļa kreiso pusi, 2) Francijā kontracepcijas tabletes var nopirkt bez receptes, 3) ASV no brīža, kad pirmo reizi sēdies pie stūres līdz brīdim, kad iegūsti tiesības paiet vien nedēļa, 4) kontracepcijas tabletes jālieto vismaz 3 nedēļas un tikai tad ir droši, ka neiestāsies grūtniecība. Atliek vien izbrīnā nogrozīt galvu, jo pirmais un ceturtais punkts ir totālas muļķības. Par otro un trešo punktu īsti nezinu, bet arī izklausās neticami.

Lai viss nebūtu tik briesmīgi, jāsaka, ka savu mērķi – izklaidēt, nenoslogojot smadzenes – grāmata pilda visai pieklājīgi. Lasās ļoti ātri, par varoņiem nav jāpārdzīvo un pēc izlasīšanas var mierīgi aizmirst. Bez tam daļa atsauksmju ir ļoti pozitīvas.

Vērtējums: 2,5/5

2 domas par “Because You Are Mine: The Complete Novel. Beth Kery

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.