M is for Magic. Neil Gaiman

M is for magicHarperCollins Publishers 2007, 260 lpp.

Mazliet biedējošu, mazliet uzjautrinošu, mazliet neticamu un mazliet fantastisku stāstu krājums bērniem un pusaudžiem par detektīvu no bērnu skaitāmpantiņa, trolli zem tilta, svēto grālu, rotaļlietu bēniņos, savādu ballīti un citām lietām ar dažām ilustrācijām.

Trust dreams.
Trust your heart, and trust your story.

Šajā krājumā Geimens apkopojis dažādos laikos sarakstītus 10 stāstus, vienu dzejoli un uzrakstījis interesantu priekšvārdu. Manā skatījumā Geimens ir priekšvārdu un pēcvārdu dievs un tie ir obligāti jālasa. Šoreiz viņš skaisti runā par stāstiem un kā šī krājuma nosaukums ir veltījums Rejam Bredberijam. Pats krājums gan man neizraisīja tik lielu sajūsmu kā priekšvārds. Domāju, tam par iemeslu ir stāstu dažādā kvalitāte. Jaunībā sarakstītajos stāstos talants ir jūtams, bet stils vēl nav līdz galam noslīpēts. Tā kā es zinu, cik labi Geimens var rakstīt, tad šie stāsti atstāja viduvēju iespaidu. Lielais stāstnieks tikai ievingrina savu roku. Patika dzejolis krājuma beigās un daži stāsti lika uzdzirkstīt maģijai un palika atmiņā:

The Case of the Four and Twenty Blackbirds – detektīvstāsts ar bērnu skaitāmpantiņa elementiem. Geimena talants visā savā spožumā. Spēlēšanās ar tēliem, ritmu, vārdiem.

How to Sell the Ponti Bridge – stāsts par visu laiku izcilāko afēru, kad kāds vīrs pārdeva pilsētniekiem viņu pašu tiltu. Geimens saka, ka stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem.

The Price – par melnu kaķi, kurš sargā māju no ļaunuma. Biedējošs un skumjš stāsts, kuru vēl kādu brīdi nevarēju no sevis „nokratīt”.

Sunbird – stāsts par savādu gardēžu klubu, kuri ir pagaršojuši pilnīgi visu iespējamo un neiespējamo un tagad sanāk kopā, lai nogaršotu feniksu. Ne no tiem labākajiem stāstiem, bet gana interesants.

The Witch`s Headstone – puisēns Bods dzīvo kapsētā, kur iepazīstas ar raganu un nolemj uzdāvināt viņai kapakmeni. Šis ir aizsākums „The Graveyard Book” un tagad es gribu izlasīt arī to.

Kopumā stāstu krājums ir tik labs, lai es to labprāt dotu lasīt saviem bērniem.

Vērtējums: 3/5

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.