Īsumā par vasaru 2013

Summer-Day

Lake Como Summer Day by Jerry Fresia

Kamēr krāsnī top mutē kūstošā ābolu šarlote (mans šīs vasaras/rudens mīļākais veids kā “iznīcināt” ābolu krājumus) mēģināšu īsi savilkt galus šai vasarai. Šoreiz tikai par grāmatām, citādi šim rakstam nebūs gals.

Vasaras sākumā spontāni tapa saraksts ar divdesmit vasaras tematikai atbilstošām grāmatām, sadalot tās piecās kategorijās: vasara pie jūras, vasaras sirds/sāpes, , tumšāka vasara, maģiskā vasara un vasaras ceļojumi. Izlasītas tika 14 no 20. No “vasara pie jūras” izlasīju visas četras grāmatas un visas, izņemot That Summer, man patika. No nākošām divām kategorijām izlasīju pa trim grāmatām, bet ar maģisko vasaru un vasaras ceļojumiem gāja švakāk – izlasīju tikai pa divām grāmatām no katras. Geimena grāmatai tā kā nolēmu pagaidīt latvisko tulkojumu, bet ceļojumos iespraucās divas citas grāmatas, no kurām pieminēšanas vērta ir Boat Girl – par kādas meitenes dzīvi uz jahtas.

Visvairāk patika: 

On the islandAlong for the rideHow my summerNakts cirks

Laikam sirds šovasar vilka uz romantiku. On the Island mani aiznesa uz neapdzīvotu salu un pilnībā sajūsmināja. Along for the ride izrādījās ļoti, ļoti labs YA par sevis apzināšanos. How My Summer Went Up in Flames bija viegls un asprātīgs smejamgabals. Nakts cirks apbūra ar savu maģiju un lika ilgoties pēc sapņu cirka.

Minētās grāmatas mani priecēja visvairāk. Pārsvarā visas bija labas, interesantas un vairāk vai mazāk attaisnoja manas cerības. Diemžēl bija arī dažas vilšanās. Jau pieminētā That Summer, tāpat kā Wake un Watch Over Me izrādījās vāji uzrakstītas vai vienkārši man nepiemērotas. Tomēr visvairāk vīlos Tigers in Red Weather no kuras gaidīju krietni vairāk.

Protams, es pamanījos izlasīt arī kaudzi ārpus saraksta esošu grāmatu. Pieminēšanas vērta ir Mārgaretas Mičelas “Vējiem līdzi”, kurā pilnībā samīlējos. Nezinu kā uzrakstīšu atsauksmi. Tad vēl aizrāvos ar Jusi Adlera-Olsena detektīviem par Q nodaļu. Jau kuro reizi izlasīju savu guilty pleasure L. M. Montgomerijas “The Blue Castle”. Un vispār tā donkihotiski mēģināju ar grāmatu aprakstiem panākt savu lasīšanas tempu. Gandrīz izdevās….

Man dikti patika tematiskais vasaras saraksts, tāpēc pa pusei jau tapis nākamais ar rudens tematikai atbilstošām grāmatām. Varbūt publicēšu rīt, ja pēkšņi atnāks tas lietus ar ko mūsu pusei draud jau visu nedēļu.

Advertisements

5 thoughts on “Īsumā par vasaru 2013

  • Tur nav “tikai”. Vienu brīdi šķita, ka vispār izlasīšu labi ja desmit grāmatas no saraksta. Tagad domāju – no vienas puses 20 paver lielas izvēles iespējas saraksta ietvaros, bet no otras puses ierobežo spontānu izvēli. Tāpēc rudens saraksts būs īsāks.

   Like

   • Sorry, pārlasījos. Bet šķita, ka gribēji izlasīt vairāk.
    Kaut kā nepatīk man jaunais BB rudens izaicinājums, pārāk daudz grāmatu, kuras cītīgi jāmeklē, tur es labi ja pusi lasīšu.

    Like

    • Jā. Tieši pašlaik mokos ar grāmatas atrašanu, kuras darbība notiek Montanas štatā. Vai nu tīra vēsture vai kaut kādi kovbojgabali. Grūti izvēlēties. Varbūt arī nevarēšu visu izaicinājumu pievarēt.

     Like

 1. Forši, ka Tev patika ”Vējiem līdzi” – noteikti gaidīšu atsauksmi. Bet piekrītu par to, ka varētu būt grūti uzrakstīt – ar tiem labajiem lasāmajiem bieži gadas tā, ka jāļauj kādu brīdi norimt emocijām un sakārtoties domām, pirms rodas spēja sakarīgi izteikties 🙂

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s