Rudens 2013

Emilie Autumn 2 wallpaper from Emilie Autumn wallpapers

Vasaras grāmatu saraksts man patika vairāk kā gaidīju, tāpēc nolēmu sastādīt tematisku sarakstu arī rudenim. Šoreiz tas būs īsāks un tajā ļoti labi iederas šaušalīgais R.I.P., kas tīri tehniski sākās jau 1. septembrī, kad man vēl bija vasara galvā.

Lai gan rudens man uzdzen skumjas par vasaras beigām un tuvojošos ziemu, tomēr mani sajūsmina migla, krāsainās lapas un vēsi spirdzinošais gaiss. Un kur nu vēl tās dažas maģiskās siltās dienas, kuras dēvē par atvasaru! Literatūrā gan rudens vairāk ir spoku un šausmu stāstu laiks. Te nu būs trīs kategorijas + R.I.P. izaicinājums. Tāpat kā iepriekš, saites no grāmatu nosaukumiem ved uz Goodreads. Blakus ar laiku parādīsies saites uz manu atsauksmi

1. Zeltainā atvasara

GoldenUnchartedJoyland

Golden by Jessi Kirby   Mana atsauksme
Uncharted by Tracey Garvis-Graves    Mana atsauksme
+ kāda neizlasītā no vasaras saraksta

Atvadas vasarai ar dažām smeldzīgi skaistām un siltām dienām. Golden vāks un nosaukums raisa asociācijas ar atvasaru, bet anotācija vēsta par kādu dienasgrāmatu, uzdrošināšanos un noslēpumiem. Man tik ļoti patika On the Island, tāpēc nevaru paiet garām Uncharted garstāstam par cilvēku, kurš uz salas dzīvoja pirms tur nokļuva Anna un T.J. Kā trešā visticamāk būs Joyland par biedējošu vasaru atrakciju parkā, bet varbūt izvēlējošos kādu citu no sešām neizlasītajām.

2. Tumšas kaislības

Wide Sargasso seaBetween the devilSecret for a song

Wide Sargasso Sea by Jean Rhys   Mana atsauksme
Between the Devil and the Deep Blue Sea by April Genevieve Tucholke
Secret for a Song by S.K. Falls  Mana atsauksme

Man šķiet, ka rudens ar trakajām krāsām, smeldzi, lietu, tumsu, lapu un zemes smaržu pats vedina uz tumšām kaislībām, mīlestību, kas pēkšņi var izrādīties veselībai un pat dzīvībai bīstama…. Wide Sargasso Sea vedina domāt par tieši tādu mīlestību. Svaigi iznākušais Between the Devil and the Deep Blue Sea sola bīstamu iemīlēšanos svešiniekā, kurš varbūt ir pats velns. Savukārt Secret for a Song vēsta par neveselīgu uzmanības piesaistīšanu, meliem un kur tas var novest.

3. Kas slēpjas miglā, zem koku lapām….

PhantomTwistAsylum

Phantom by Jo Nesbo   Mana atsauksme
Paranormal Anthology with a TWIST
The Asylum by John Harwood

Miglā un tumsā var slēpties daudz kas un cik nav redzēts kino, kādus šaušalīgus atradumus var slēpt lapu kaudzes…. Bail domāt. Redzēsim kādus pārsteigumus man sagādās slavenais skandināvu kriminālromānu rakstnieks ar savu Phantom (rudenim atbilstošs nosaukums). Visādas paranormālas parādības, mošķus un negaidītus pavērsienus sola 11 autoru stāstu krājums Paranormal Anthology with a TWIST. Gotiskais trilleris The Asylum par divām noslēpumainām sievietiem, no kurām viena pamostas psihiatriskajā klīnikā, bet otra varbūt nemaz nav īstā ģimenes locekle, arī varētu labi piestāvēt rudens vakariem.

4. R.I.P.

ReturnedTrīspadsmitais stāstsKladbiscenskie istoriiWe have always

The Returned by Jason Mott    Mana atsauksme
Trīspadsmitais stāsts by Diāna Seterfīlda    
Mana atsauksme
Кладбищенские истории 
by Борис Акунин    
Mana atsauksme
We Have Always Lived in the Castle by Shirley Jackson
    Mana atsauksme

Jau septembra sākumā rakstīju par šo izaicinājumu, tāpēc tikai īss atkārtojums: The Returned par mirušu zēnu, kurš pēc gadiem atgriežas pie vecākiem. Gotiskais Trīspadsmitais stāsts par tumšiem ģimenes noslēpumiem. Kapsētu stāstiņi Кладбищенские истории un We Have Always Lived in the Castle par kādu ļoti savādu ģimeni.

Kopā īsts velna ducis – 13 grāmatas.

Titulattēla avots. Palasiet dzejoli!

6 domas par “Rudens 2013

 1. “Sargasu jūra” gan vairāk ir par mīlestības trūkumu nekā liktenīgām kaislībām, “Džeinai Eirai”, manuprāt, tā nelīdzinās, bet citādi ar interesi gaidīšu Tavu aprakstu. Par pārējām arī.

  Patīk

 2. Izklausās, ka būs interesants velna ducis 🙂
  Es pašlaik tieši lasu ”Between the Devil…”, biju gaidījusi mazliet lielāku mistēriju, bet iespējams, ka viss vēl priekšā. ”The Asylum” būs arī manā rudens listē – stāsts par psihiatrisko klīniku kā radīts Halovīna laikam.

  Starp citu, titulbildē redzamais tekstiņš oriģināli ir viena diezgan forša dziesma, ko izpilda Emilie Autumn. Savulaik dikti patika viņas mūzika – viscaur ar tādu rudens gotikas noskaņu un galvenais, ka arī ar saturīgiem vārdiem.

  Patīk

  • Redz kā. Es nepagūglēju tālāk un nepapētīju kas tā Emilie Autumn tāda ir. Tagad paklausījos viņas 4 O`clock. Ļoti neparasta dziesma. Skaisti. Man patiesībā izraisīja asociācijas ar “Nakts cirku”.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.