Atgriešanās pagātnes martā

Sēdēju un tīri apmierināta skatījos uz jauno bloga dizainu. Pie viena apcerēju, ka vēl nav sanācis laika uzrakstīt par lielisko Ingmāra Līdakas “Zoodārzs manā pagalmā” (bet šovakar negribas) un vispār pēdējā laikā sanāk mazāk ierakstu…. Tad ienāca prātā doma – interesanti cik daudz un par ko esmu rakstījusi martā, kad lasīju “normāli”, nevis pa 70 – 100 grāmatām gadā? Izrādās, ka pavisam maz.

2007. gada martā ir trīs ieraksti:

1) īss ieraksts par vēsturi dienasgrāmatās un projektu Mass-Observation.

2) sajūsmināti izteicos par Alekseja Tolstoja nepabeigto darbu “Pēteris Pirmais”. Tolaik biju ļoti aizrāvusies ar šo personu un joprojām uzskatu Pēteri Pirmo par ievērības cienīgu valdnieku un personību.

3) laikam mani tajā martā ir vilcis uz vēstures pusi, jo esmu izlasījusi arī Elizabetas Gaskellas “Šarlotes Brontē dzīve”. Gaskella bija Brontē draudzene, tāpēc zināja daudzus sīkumus, bet personīgās pazīšanās dēļ varēja arī būt subjektīva. Ej nu sazini, bet biogrāfija bija interesanta.

Savukārt 2008. gada martā ir tikai viens ieraksts – par Aleksandra Makkola Smita “Svētdienas filozofu klubs”. Detektīvs neizrādījās tāds kā gaidīju un esmu pat papūlējusies pierakstīt, ka tas mani garlaikoja. Tā arī vairāk neko citu no šī autora neesmu lasījusi, lai gan ir cilvēki, kuriem sērija “Dāmu detektīvaģentūra Nr. 1” pat ļoti patīk. 2008. gads vispār ir skops ierakstu ziņā. Daudz kas notika, biju pārāk aizņemta, lai lasītu un rakstītu, un oktobrī vispār pārtraucu blogot.

Arhīvs nemelo un izrādās, ka marts ir tas liktenīgais mēnesis, kad atsāku šeit rakstīt. 2012. gada martā ir veseli septiņi ieraksti, bet tā ir tik nesena vēsture, ka nav vērts cilāt.

Tāda, lūk, neliela ekskursija vēsturē. Reizēm interesanti pašai paklaiņot un atcerēties lasītās grāmatas. Iespējams tas arī ir galvenais dzinulis, kāpēc nopūlos pierakstīt savas domas par izlasīto.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s