Svētdienas ziņas #3

Svētdienas ziņu logo

Svētdienas ziņas ir mana versija par Caffeinated Book Reviewer radīto Sunday Post. Turpmāk svētdienās vai pirmdienu rītos, iespējams regulāri, bet varbūt arī nē (jo es to negribu pārvērst pienākumā), jūs sasniegs pļāpas par pagājušo nedēļu, ko taisos lasīt un varbūt kādi grāmatu jaunumi.

Dzīvē un blogā (30.06 – 06.07.):

Pirmdien uznāca iedvesma un pirmo reizi pati pagatavojuši suši. Nekādas dižas pamācības nebija, sekoju instrukcijām uz produktu iepakojumiem, bet sanāca krietni labāk kā cerēju. Divas dienas Rīgā mācījos par interneta mārketingu, Google produktiem, SEO un tamlīdzīgām noderīgām lietām. Ļoti vērtīga pieredze. Paspēju papusdienot ar Inesi no Grāmatzīmēm (es tagad telefonā visu pareizi pierakstīju, goda vārds :), šausmīgi kaunos par tik augstu pilotāžu vārdu putrošanā) un mēs jauki parunājāmies par dzīvi un drusku arī par grāmatām. Beidzot atradu gailenes, kuras mūsu pusē slēpjas zem trekni saaugušajām sūnām. Šī nedēļas nogale Valmierā ir piesātināta ar pilsētas svētku notikumiem, beidzot ir silts un saulains un viss ir brīnišķīgi. Paspēju uzrakstīt par Džordža Orvela “1984” un atcerējos, ka ir vasara, tāpēc sastādīju nelielu sarakstu ar viegli vasarīgām grāmatām, kuras gribētos izlasīt līdz rudenim.

Šonedēļ lasīts:

Mazliet palasīju par Hariju Kebēru un man ir jauni aizdomās turamie. Braukšana autobusā tagad ir lieliska tāpēc, ka varu klausīties audiogrāmatu. “Drood” klausīšanās ir krietni pavirzījusies uz priekšu un man šķiet, ka Vilkijs Kolins sāk jukt prātā, jo es nespēju noticēt skarabeja eksistencei viņa smadzenēs. Nav ne jausmas, kā viss atrisināsies, bet romāns ir ļoti interesants (ņemu atpakaļ savus vārdus par aizmigšanu).

Nākamās nedēļas plāni:

Diez vai būs kādas izmaiņas, jo gribu pabeigt iesākto. Vēl vienu dienu pavadīšu ceļā un noteikti klausīšos “Drood”.

Kino:

Sanāca tā, ka neko neskatījos. Ļoti gribēju pilsētas svētku laikā aiziet uz brīvdabas kino, bet pēc Rīgas vakarā biju pārāk nogurusi. Pagājušajā gadā gan izmantoju iespēju un tās ir jaukas atmiņas par siltu, tumšu nakti un dokumentālo filmu, sēžot uz galvenās ielas.

Papildinājums grāmatplauktam:

forgive me leonard peacockForgive Me, Leonard Peacock by Matthew Quick (audio grāmata)

How would you spend your birthday if you knew it would be your last? Eighteen-year-old Leonard Peacock knows exactly what he’ll do. He’ll say goodbye. Not to his mum – who he calls Linda because it annoys her – who’s moved out and left him to fend for himself. Nor to his former best friend, whose torments have driven him to consider committing the unthinkable. But to his four friends: a Humphrey-Bogart-obsessed neighbour, a teenage violin virtuoso, a pastor’s daughter and a teacher. Most of the time, Leonard believes he’s weird and sad but these friends have made him think that maybe he’s not. He wants to thank them, and say goodbye.

Izmantoju iespēju paņemt vēl vienu bezmaksas audiogrāmatu, jo tā jau bija manā lasāmajā sarakstā. Man patika Metjū Kvika pirmais romāns, tāpēc ceru, ka patiks arī šis.

the magus and bookmarkThe Magus by John Fowles

Aizgāju uz Roberts Books ar domu paskatīties fantastikas grāmatas, iznācu ar praktiski nelietotu “The Magus” eksemplāru. Jūs jau zināt, cik ļoti man patika Faulza “Burvis”, bet latviski vairs īsti nav nopērkams. Blakus grāmatai ir burvīga austa grāmatzīme no Turcijas – dāvana no Ineses. Paldies!

www:

Nebija laika ložņāt pa internetu, bet pamanīju, ka Bārbala Simsone ir uzrakstījusi par latviešu fantāziju. Nemaz tik daudz mums šī žanra darbu nav, bet pamazām notiek attīstība. Ko vēl bez stāstu krājuma “Purpura karaļa galmā” un Ievas Melgalves “Mirušie nepiedod” ieteiktu izlasīt?

3 domas par “Svētdienas ziņas #3

 1. Es, kā parasti, pieslēdzos ar novēlošanos, taču jāpasaka vien ir – forša tā svētdienas ziņu ideja 🙂

  Kvika grāmatas apraksts izklausās daudzsološs, par šo būtu interesanti izlasīt atsauksmi.

  Par fantāzijas galu runājot, ja nav iebildumi pret zinātnisko fantastiku, manuprāt, no mūsu tautiešiem vērts izlasīt Toma Kreicberga ”Dubultniekus”. Pati biju pārsteigta, cik ļoti man iepatikās.

  Patīk

  • Paldies 🙂

   Es par tiem “Dubultniekiem” nesaprotu. Sākumā dzirdēju un lasīju ļoti labas atsauksmes, bet tad no dažiem, kuri cītīgi lasa fantastiku, bija arī negatīvas atsauksmes. Tāpēc bibliotēkā katru reizi paskatos un tomēr nepaņemu.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.