Svētdienas ziņas #4

Svētdienas ziņu logo

Svētdienas ziņas ir mana versija par Caffeinated Book Reviewer radīto Sunday Post. Turpmāk svētdienās vai pirmdienu rītos, iespējams regulāri, bet varbūt arī nē (jo es to negribu pārvērst pienākumā), jūs sasniegs pļāpas par pagājušo nedēļu, ko taisos lasīt un varbūt kādi grāmatu jaunumi.

Dzīvē un blogā (07.07. – 13.07.)

Sajūta, ka īsti nekam nav laika, ir tāda jocīga. It kā visu var paspēt, bet visu laiku fonā stresiņš, ka tas jāizdara, tur jāpaspēj, tas jānokārto, to nevar aizmirst…..Trešo dienu biju Rīgā uz apmācībām par komunikāciju un pārdošanu internetā. Tagad man ir zināšanas, kuras pamazām jau lieku lietā, lai uzlabotu savas darba vietas interneta “seju”. Vēlreiz uztaisīju suši un tas ir gandrīz vienīgais, ko šonedēļ esmu paveikusi virtuvē. Tieši tikpat maz paveicu blogā – uzrakstīju par Agatas Kristi pirmo detektīvromānu par Erkilu Puaro. Nedēļas nogali pavadīju laukos, kur valda brīnišķīgs klusums un gatavojas vietējie ķirši.

Šonedēļ lasīts

Tas jau kļūst smieklīgi, cik ilgi lasu Žoela Dikēra romānu, kurš būtībā lasās ātri, bez piepūles un būtu pieveicams dažās dienās. Toties Dena Simona “Drood” palikusi tikai viena klausāmstunda, pašas beigas. Jau sāku apsvērt vai pameklēt vēl kādu šī autora darbu. Varat ko ieteikt? Pabeidzu haiku izlasi “Jāņtārpiņa gaisma” un izskrēju cauri Viļa Plūdoņa darbu krājumam “Dzeja un proza” – izlasīju “Mazā Anduļa pirmās bērnības atmiņas” (jauki), “Pasaku par vilku” (beigas gribēju savādākas), “Atraitnes dēlu” (spēcīgi) un dažus no bērnības zināmus dzejoļus. Tā es ar vienu šāvienu nošāvu trīs zaķus Latviešu grāmatu gadsimtā. Iesāku angliski rakstošas latvietes Ilzes Powell chick-lit “The Big Set” – tas Maksims dikti velk uz klišejisku mīlas stāsta varoni, bet man patīk Elize un autores humoriņš. Domāju, ka šo lasīšu īsos starpbrīžos starp darāmiem darbiem, jo teksts neprasa iedziļināšanos. Nenoturējos un uzsāku Īana Trēgillisa “Rūgto sēklu” turpinājumu “Visaukstākais karš”. Pirmā daļa man patika vairāk nekā gaidīju un jūtu, ka man patiks arī otrā daļa.

Nākamās nedēļas plāni

“Visaukstākais karš” it is. Noteikti gribu pabeigt klausīties “Drood”. Būs vai nu jādodas pusdienslaikā pastaigās vai jāizdomā kas cits. Un, protams, protams, pārējās iesāktās grāmatas. Varat slēgt derības, vai beidzot pabeigšu Harija Kebēra lietu 🙂

Kino

Pamanīju oficiālo treileri filmai “Wild”, kuras pamatā ir Cheryl Strayed autobiogrāfisks romāns “Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail”. Šī jaunā sieviete nolemj vienatnē iet pa slaveno, garo un arī bīstamo pārgājienu taku, kas stiepjas no Meksikas līdz Kanādai. Viņai nav nekāda iepriekšēja sagatavotība, toties ir milzu problēmu bagāža un viņa dodas šajā pārgājienā, lai tiktu skaidrībā ar sevi un dzīvi. Sākumā tā gan ir bēgšana no vienām problēmām pie citām. Iesaku grāmatu tiem, kuriem patīk līdzīga veida literatūra. Domāju, ka filma arī būs skatīšanās vērta.

 

Papildinājums grāmatplauktam

The Big Set The Big Set by Ilze Powell

After moving to New York City to attend a prestigious acting school, Elize suddenly finds herself in a roller coaster of her life, filled with VIP parties, theatre auditions, film projects and even more excitedly chance-meeting her irresistible crush far too often for it to be anything less than fate.  What will it take to achieve that one thing that more and more girls nowadays dream of – to become an A-list celebrity? And will Elize be able to pay the price?

The Big RoleThe Big Role by Ilze Powell

Bruised by one of the toughest industries in Manhattan and heartbroken by her first big love, Elize is ready to turn a new page in her life and fight for an all-star agent and paid acting gigs. But this summer her new glamour role might be performed on a stage that’s slightly too high to feel comfortable on. Will playing the strip-teasing lingerie-covered Scarlett sexily enough bring the necessary success?

Ilze Powell par savu grāmatu sēriju aizsāka diskusiju Goodreads Latvijas grupā. Par viņas pirmo romānu lasīju pozitīvu Andas atsauksmi, bet pieņēmu tikai zināšanai, jo chick-lit tā īsti nelasu. Tomēr kurš gan spēj atturēties no bezmaksas grāmatām? Acīmredzot ne es. Atlika vien sameklēt savus Amazon pieejas datus, lejuplādēt Kindle app telefonam un nu man ir par divām grāmatām vairāk.

Visaukstākais karšVisaukstākais karš by Īans Tregilliss

Jau divdesmit gadus kopš Otrā pasaules kara angļu burvji ir vienīgais Britu impērijas glābiņš no Padomju Savienības – lielvaras, kuras teritorija sniedzas no Klusā līdz Atlantijas okeānam. Katra burvja nāve ir kā trieciens britu nacionālajai aizsardzībai.
Tikmēr kāds brālis un māsa, kas nežēlīga nacistu eksperimenta rezultātā ir ieguvuši pārcilvēciskas spējas, izbēg no dziļi aiz dzelzs priekškara noslēptas slepenas bāzes un dodas uz Angliju.
Jo tajā dzīvo bijušais spiegs Reibolds Māršs. Un Grētai, vājprātīgajai gaišreģei, attiecībā uz viņu ir savi plāni.

Esmu dikti priecīga par “Visaukstāko karu”, ko ilgi gaidīju un beidzot sagaidīju. Čau, Andri! Atļaujiet man sajūsmināties arī par Prometeja grāmatu kvalitatīvo druku uz laba papīra ar simpātiskiem vākiem un auduma grāmatzīmi. Grāmatā “iebūvēta” grāmatzīme vispār ir riktīga ekstra, par ko nebeidzu priecāties un nesaprotu, kāpēc dažas citas izdevniecības ar to skopojas.

www

Šonedēļ tika atklāta informācija un vāks “Half Bad” by Sally Green otrajai daļai “Half Wild”. Man patīk vāks. Latviski pirmā daļa tika izdota pavasarī ar nosaukumu “Tumšā puse”, gan jau tulkos arī otro daļu.
Latvijas Radio 1 vasarā piedāvā grāmatu fragmentu lasījumus – Radio mazā lasītava. Tā ir brīnišķīga, brīnišķīga ideja.

8 domas par “Svētdienas ziņas #4

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.