Top 10 Otrdiena: varoņi, kuriem vēlos grāmatu

Vai jums ir bijis tā, ka lasāt romānu, kur otrā plāna varonis ir tik interesants, savdabīgs, noslēpumains, ka jums ļoti gribas izlasīt viņa stāstu? Varbūt ir gadījies tā, ka grāmata šķistu labāka un aizraujošāka no kāda cita varoņa skatu punkta? Šādu vēlmju (un, protams, ne tikai tāpēc) pamudināti, daudziem literārajiem darbiem radoši cilvēki ir sarakstījuši fanfiction. Pārsvarā tie ir īsāki vai garāki stāsti, bet daļa spētu aizņemt vidēja biezuma grāmatu. Lielākais no fanfiction portāliem ir Fanfiction.net, kurā var pazust uz mēnešiem un gadiem, tāpēc esiet brīdināti. Nopietniem interesentiem var noderēt raksts par 15 populārākajām fanfiction vietnēm.

toptentuesdayŠodien atkal interesanta “top 10 otrdienas tēma”, grēks nepiedalīties. Nevarēju izdomāt 10, bet šeit būs 4 varoņi, par kuru gaitām es labprāt lasītu atsevišķā grāmatā. Manuprāt, šiem cilvēkiem būtu, ko pastāstīt un viņi ir pelnījuši iespēju izteikties. Par citiem interesantiem tēliem, piemēram, Retu Batleru vai Doloresu jeb Lolitu, jau ir sarakstītas grāmatas.

Top 4 varoņi, kuriem vēlos savu grāmatu

1. Basts no Karaļkāvēja hronikas – tik noslēpumains un intriģējošs, turklāt fae. Viņam noteikti būtu ko pastāstīt. Kas viņu saista ar Kvoutu, kāds ir viņa mērķis un spējas? Par Bastu Rotfuss ir uzrakstījis stāstu, kas iekļauts stāstu krājumā “Rogues”, kuru vēl neesmu dabūjusi savās rokās, bet ar to noteikti ir par maz.
2. Bārnijs no “Zilās pils” – interesanta personība ar sāpīgu bagāžu – kauns par tēva biznesu, aizvainots lepnums, vientulīga dzīve. Bārnijs raksta grāmatas par dabu, slēpj savu izcelsmi, pasmaida par sabiedrības tikumības normām un piekrīt precēt Valensiju. Skaidrs, ka tāda grāmata nekad netaps, jo Montgomerijas kundze jau sen ir citā saulē, tomēr sapņot nav liegts.
3. Cilvēki no 40. elevatora Elevatora sērijā – kas tur notika, kā viņi atklāja melus, ko darīja? Iespējams, ka kāds stāsts par 40. elevatoru jau ir tapis vai vēl taps.
4. Grēta no Asinszāles triptiha – kāda īsti ir viņas motivācija, kā tas ir – dzīvot, zinot visas nākotnes iespējamības un spēt mainīt notikumu gaitu? Domāju, ka tam jābūt ļoti nomācoši un dieva loma sakāpj galvā, bet būtu ļoti interesanti uzzināt viņas domas.

Vai ir kāds literārais varonis, kurš, jūsuprāt, būtu pelnījis savu grāmatu?

Advertisements

16 thoughts on “Top 10 Otrdiena: varoņi, kuriem vēlos grāmatu

 1. Tieši šī iemesla dēļ es dikti sapriecājos, kad Rotfuss par Auri uzrakstīja grāmatu- vairāk rakstnieki varētu šito darīt. 🙂

  Man ar ir pāris kandidāti:
  Profesors Strups (tur būtu tāds sirdi plosošs mīlas stāsts un satriecoša varoņa attīstība)
  Anaander Mianaai no Imperial Radch sērijas, tas gan būtu ārprātīgi sarežģīti, bet jādomā, ka būtu interesanti lasīt.
  Būtu interesanti palasīties arī otrādi apvērstu “Garkājtētiņa” versiju- no aizbildņa skatu punkta (nekādīgi neatceros viņa vārdu nekad).
  Hanna no “Priekšlasītāja”- iznāktu ļoti skarbs stāsts, bet oi, cik labs gabals varētu būt…

  Vispār šķiet, ka es laiku pa laikam iedomājos, ka, lūk, tas vai šitais varonis būtu lielisks galvenais personāžs kādā grāmatā un gribētos tuvāk iepazīt, bet kaut kā šīs idejas īsti nesaglabājas atmiņā.

  Like

 2. Piekrītu par Bastu. Man viņš ļoti iepatikās jau no pirmās daļas pirmajām lpp un gribētu grāmatu par viņu. Patiesībā, arī Strupa stāsts no Potera būtu interesants.
  Zinu, ka noteikti ir bijuši vēl tādi varoņi, bet – dotajā brīdī nevaru atcerēties.

  Like

 3. Ai, Bārnijs no Zilās pils! Tā taču arī viena no tīņu gadu mīļākajām grāmatām. Par Bastu arī 100% piekrītu. Un ļoti interesanti būtu lasīt notikumus no Polīnas skatpunkta “Ģimenes gara” turpinājumos, kur stāstītājas lomu pārņem Sesila. Man ir miljons jautājumu Polīnai 😉

  Like

  • Man Zilā pils joprojām ir mīļāko grāmatu sarakstā 🙂 Par Polīnu nezinu, pašlaik man viņas emociju galēiības mazliet šķiet par daudz. Mani interesē Klēra un Bernadeta. Bet vispār visas četras māsas ir lielas personības un katra savā veidā interesanta.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s