Top 10 Otrdiena: grāmatas grāmatu klubiņam

Lai gan grāmatu lasīšana ir individuāla nodarbe, kas prasa zināmu devu vienatni, tomēr kopīgai lasīšanai ir savs pluss. Var dalīties iespaidos, jūsmot, vai strīdēties, saskatīt izlasītajā jaunas nianses, apspriest idejas un vienkārši pabūt kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem virtuāli vai klātienē. Tas noteikti ir viens no aspektiem, kāpēc pastāv grāmatu blogi, Youtube grāmatu vlogeri un virtuāli vai fiziski grāmatu klubi. Esmu pierakstījusies trīs vai četros Goodreads grāmatu klubos, tomēr man reti sanāk lasīt kluba izvēlētās mēneša grāmatas, jo vai nu esmu jau lasījusi, vai arī tajā brīdī ir pavisam citas lasīšanas vēlmes.

toptentuesdayŠīs otrdienas tēmai “10 grāmatas, kuras gribētu lasīt kopā ar savu grāmatu klubu” sākumā sastādīju sarakstu ar 10 grāmatām, kuras gribētu izlasīt “grāmatas–>kino” klubiņā, jo man patīk skatīties grāmatu ekranizācijas. Esmu pat tam veltījusi atsevišķu lapu. Tomēr tas būtu tikai kārtējais saraksts ar grāmatām, kuras es gribētu izlasīt. Bet kā būtu lasīt un diskutēt par grāmatām ar sev vistuvāko cilvēku? Tāds “Divvientulības klubiņš”.

Mēs pašlaik lasām Aleksa Orlova “Бронебойщик” sēriju un ir forši kopā pasmieties par jokiem un apspriest sižetu. Tādā garā varētu turpināt. Tikai viena nelaime – ja es lasu gandrīz visu, tad viņš lasa tikai krievu fantastisko bojeviku un atsakās lasīt fantāziju. Šis apstāklis ļoti ierobežo lasāmvielas izvēles iespējas.

Tā nu izvēlējos mūsu slēgtajam un ekskluzīvajam klubiņam piecas grāmatu sērijas, kas varētu derēt mūsu specifiskajai gaumei. Kopā sanāk krietni vairāk par 10 grāmatām. Tā, protams, ir tāda ilgpilna sapņošana – kā būtu, ja būtu.

Top 5 grāmatu sērijas “Divvientulības klubiņam”

1. Aleksa Orlova “Бронебойщик” sēriju jau cītīgi lasām un mums abiem patīk Orlova nenogurdinošais stils un humoriņš par korporāciju kariem un algotņu ikdienu uz kādas planētas.
2. Hjū Hovija “Elevatora” triloģija – man patika “Vilna” un “Maiņa”, viņs tika līdz “Vilnas” beigām un pateica, ka ir labi, bet sižets drusku par lēnu viņa gaumei. Tomēr otrajā daļā ir daudz diskutējamu lietu, par ko es labprāt parunātos. Un drīz iznāks trešā daļa…
3. Īana Tregillisa “Asinszāles triptihs” – izlasīju visu triloģiju, bija forši. Sižets rit raitāk nekā Hovija romāniem, un kara tēma viņam varētu patikt. Pēc tam mēs tā jauki parunātos par vēsturi, ceļošanu laikā un absolūto ļaunumu.
4. George R.R. Martin “A Song of Ice and Fire” sērija – šī ir episkās fantāzija sērija, tāpēc cerību nav. Tomēr sižetiski varētu derēt, jo līķu daudz, sižets – skarbs un burvju ar kristāla bumbām, kuri mētā zibeņus pa labi un pa kreisi, nav. Vismaz cik es zinu. Meitene taču var pasapņot, vai ne?
5. John Scalzi “Old Man`s War” sērija varētu patikt mums abiem, jo pēc atsauksmēm šķiet, ka tā ir labi uzrakstīta kosmiskā opera ar krietnu humora devu.

Kādas grāmatas jūs gribētu lasīt vai lasāt kopā ar sev tuvu cilvēku?

Advertisements

2 thoughts on “Top 10 Otrdiena: grāmatas grāmatu klubiņam

  1. Mums ar draugu vispār ir līdzīga grāmatu gaume. Forši, ka varam kaut ko labu ieteikt, zinot, ka otram patiks. Ļoti gribētos, lai viņš izlasa Vēja vārdu un Namu, tagad viņam gan tāds periods, kad negribas daudz lasīt, bet tie nāk un pāriet. Pirmais, kas nāk prātā no drauga ieteiktajām grāmatām- Garpa pasaule, Sinuhe, stāsti par Šerloku Holmsu.. Viņš gan lasa mazāk latviešu darbus, protams, arī sieviešu romānus ne, bet pārāk salkanās grāmatas jau arī man nepatīk. Par tādiem sieviešu romāniem atkal vairāk varu parunāt ar mammu. Savukārt ar māsu par bērnu un jauniešu grāmatām.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s