Kāda izskatās Aleksa Orlova “Бронебойщик” pasaule?

Ja autors spēj rakstīt tā, ka vārdu virknes iztēlē viegli atdzīvojas ainavās, notikumos un cilvēkos, tas ir liels pluss manās lasītāja acīs. Diemžēl tās iztēles ainas redzu tikai es. Tomēr ir daudzi talantīgi mākslinieki, kuri izlasīto vai iedomāto spēj pārveidot mākslas darbos. Vienreiz jau jūs iepazīstināju ar datormākslinieku versijām par Kvoutu. Tagad vēlos jums parādīt kāda varētu izskatīties Aleksa Orlova “Бронебойщик” pasaule. “Бронебойщик” ir krievu fantastiskais bojeviks, sērijā ir 5 vai 6 grāmatas, darbi sarakstīti ar humoru, asiņu un šausmu tikpat kā nav, tāpēc viegli lasīt.

Kāda ir “Бронебойщик” pasaule? Zināms, ka:

  • pamatīgs karš (laikam atomkarš) pirms 200 gadiem izmainījis vismaz divas planētas, pārvēršot lielas teritorijas par tuksnešiem, zem smilšu kalniem aprokot vecu kara tehniku un konservus;
  • Džeks bērnību pavada tuksnešainā vietā – augstas kāpas, krūmāji, tālumā purvs ar lielām ķirzakām;
  • cilvēku dzīve virspusēji daudz neatšķiras no mums pierastās – ir grausti, ir elitāras vietas; kamēr uz vienas planētas vistas gaļa ir ikdienas ēdienkartes sastāvdaļa, tikmēr Džeka dzimtajā tuksnesī izplatītākais gaļas izstrādājums ir tārpveidīgas zivis;
  • korporācijas karo savā starpā par derīgo izrakteņu teritorijām un liela nozīme šajās cīņās ir cilvēku vadītiem robotiem;
   pa gaisu lidinās diskorāmas, automātiski pilotējami nelieli iznīcinātāji, milzīgi starpplanētu kuģi, kravas lidaparāti un tamlīdzīgi.

Atlasītie zīmējumi nav veidoti Orlova romāniem, tomēr labi tos ilustrē.

Gandrīz kā pirmās grāmatas sākums, kad pie purva nosēžas diskorāma ar karavīru un automātisko robotu grupu un Džeks ar Ferlinu slēpjas krūmājā, lai viņus nepamana.

roboti mežā

Autors: concept artist J.C Park

Korporāciju algotņi kādā misijā. Milzīgais “sato” un launčmoduļi pavada kājniekus. Kājnieki ir zemu vērtēta “lielgabalu gaļa”, izšķirošā loma un spēks ir robotos, tāpēc par tiem gādā kā par bērniem un robotu pilotiem tiek nodrošināta labāka aprūpe kā parastajiem karavīriem.

misija

Autors: concept artist J.C Park

Kravas lidmašīna piegādā korporācijas nometnei jaunus kareivjus ar robotiem. Mazākas lidmašīnas tiek izmantotas desanta izmešanai un savākšanai kādā vietā (vēlams – slepeni), bet lielākās pārsvarā lido tikai naktīs, jo ir gards un viegli pamanāms kumoss pretiniekam.

lidmašīna

Autors: concept artist J.C Park

Jakuba Rozalska roboti radīti viņa 1920+ projektam, tomēr savā apbružātajā un nenolaizītajā izskatā ir tuvāki Orlova pasaulei kā iepriekšējā mākslinieka glancētās bruņas. Skarbā patiesība ir tāda, ka korporāciju armijām nemaz tik daudz naudas nav un mehāniķi lāpa un pārlāpa robotus neskaitāmas reizes.

robots miglā

Autors: concept artist & illustrator Jakub Rozalski

Nobeigumā sadzīves ainiņa. Apmēram šādi varētu izskatīties tuksneša pilsētu trūcīgie un mazāk drošie rajoni uz Džeka dzimtās planētas.

pilsēta

Autors: concept artist 신욱 위

Ceru, ka jums šis ceļojums iedomātā nākotnē patika.

Advertisements

3 thoughts on “Kāda izskatās Aleksa Orlova “Бронебойщик” pasaule?

 1. Atpakaļ ziņojums: Latvijas blogāres apskats #35 (26.01.-01.02.). | baltais runcis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s