Top 10 Otrdiena: mīļākās grāmatu varones

toptentuesdayŠīs otrdienas tēma ir “Top 10 mīļākās grāmatu varones”. Ar grāmatu varoņiem ir līdzīgi kā tajā teicienā “vienam māte, otram meita, trešam – kleita”. Dažiem lasītājiem ir ļoti būtiski, lai grāmatas varoņi patiktu. Citiem tas nav svarīgi. Es esmu kaut kur pa vidu, tomēr, ja galvenie varoņi man nepatīk, tad grāmata var zaudēt kādu punktu. Kāds tur prieks lasīt par varoni, kas kaitina, garlaiko, vai ir vienkārši nepatīkams tipāžs? Mēģināsim noskaidrot, kuras grāmatu varones man ir šķitušas tās simpātiskākās un vairāk palikušas atmiņā. Biežāk gan ir tā, ka pats stāsts beigās aizēno varoņus, tāpēc nemaz tik viegli ar sarakstu man negāja.

Desmit mīļākās grāmatu varones

 1. Valensija no Lūsijas Modas Montgomerijas “Zilā pils”
 2. Alana no Brian K. Vaughan & Fiona Staples “Saga”
 3. Daenerys Targaryen no George.R.R.Martin “A Song of Ice and Fire” sērijas
 4. Sirdspuķīte no Mišela Feibera “Ziedlapiņas tumši sārtās un baltās”
 5. Merricat no Shirley Jackson “We Have Always Lived in the Castle”
 6. Skārleta O`Hāra no Margaretas Mičelas “Vējiem līdzi”
 7. Anna no Lūsijas Modas Montgomerijas “Anna no “Zaļajiem jumtiem”” sērijas
 8. Haydée no Aleksandra Dimā “Grāfs Monte-Kristo”
 9. Anonīma jauna vāciete no “Sieviete Berlīnē”

Šīs visas ir katra savā veidā stipras un interesantas sievietes, kuras ņem dzīvi savās rokās un dara, ko var.

9 domas par “Top 10 Otrdiena: mīļākās grāmatu varones

 1. Ja es veidotu šādu sarakstu, tad tajā noteikti būtu Līsbeta no Lārsona Millennium triloģijas un Hermione no Poteriādes.
  Kā visnemīļākā man noteikti būtu Dēzija no “Lieliskā Getsbija” – pirmoreiz, lasot grāmatu, kāda varone izraisīja tādas antipātijas.

  Patīk

 2. Pirmā, par kuru iedomājos bija Anna no Zaļajiem jumtiem. Vēl manā sarakstā būtu Ygrite (GoT), Auri (Vēja vārds), Prečeta Granny Weatherwax un noteikti, noteikti Hermione. Arī Herbjorgas Vasmu Dina. Un varbūt Ronja.

  Patīk

 3. Man kā Ostinas darbu mīļotājai sarakstā noteikti būtu Elizabete no “Lepnums un aizspriedumi”, Mārgareta no “North and South” (E.Gaskella), vēl Emīlija no “Jaunā mēness” (arī Lūsijas Modas Montgomerijas darbs) un Holija no “Brokastis Tifānijā”. Nujā, un Vējiem līdzi Skārleta.

  Patīk

 4. Pievienojos par Skārletu un Sirdspuķīti – abas ir diezgan neaizmirstamas varones. No P. Rotfusa sērijas, man vēl tīri labi patika nešpetnā Devi. No Džona Grīna ”Meklējot Aļasku” atmiņā palicis Aļaskas tēls, neskatoties uz to, ka viņa bija diezgan histēriska varone. Un pavisam noteikti jāmin arī Džo no L. M. Elkotas ”Mazajām sievietēm”.

  Patīk

   • Jā, informācija pagaidām šķiet visai paskopa, es ceru, ka nākamajā daļā viņa vēl parādīsies pie apvāršņa. Bet man pat patīk tas noslēpumainības oreols, no viņas visu ko vēl var sagaidīt. Man simpatizē viņas spēja pastāvēt pašai par sevi, pasaulē, kas nav tā pati draudzīgākā sievietēm.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.