Top 10 Otrdiena: grāmatas par ceļojumiem

toptentuesdayEs zvēru, kāds ir nozadzis dažas nedēļas dienas, jo tikko bija otrdiena un jau atkal ir otrdiena! Lai būtu kā būdams, esmu nelielā atvaļinājumā un atvaļinājumam piestāv ceļošana. Ja ne pa īstam, tad vismaz caur grāmatu lappusēm. Esmu lasījusi par citu piedzīvojumiem gan tepat Eiropā, gan Indijā un tālajā Dienvidamerikā, un piedāvāju labāko grāmatu izlasi, jo šīs otrdienas tēmu izvēlējos par ceļošanu.

Top 10 grāmatas, kurās cilvēki ceļo vai apmetas uz dzīvi citā valstī

1. Aksels Munte “Stāsts par Sanmikelu”. Brīnišķīgs darbs. Daļēji Aksela Muntes autobiogrāfija, daļēji stāsts par viņa dzīvi Kapri salā, tā nav tipiska ceļojumu grāmata. Tā drīzāk ir dzīves ceļa grāmata, pēc kuras izlasīšanas gribēsies doties uz Kapri.

2. Lorenss Darels “Kipras rūgtie citroni”. Pirms braukšanas uz Kapri būs interesanti izlasīt arī par Lorensa Darela dzīvi uz šīs salas no 1953. līdz 1956. gadam. Savulaik lasot, mani neinteresēja salas politiskās problēmas, tomēr tagad uz to droši vien skatītos citādi.

3. Bils Braisons “Skarbās takas vilinājums”. Uzjautrinošas atmiņas par to kā Braisons nogāja apmēram 1/3 no vairāk kā 2000 jūdžu garās Apalaču takas. Izlasot šo, ļoti, ļoti gribēsies kravāt mugursomu un doties pārgājienā.

4. Cheryl Strayed “Wild. From Lost to Found on the Pacific Crest Trail”. Vēl viens traks pārgājiens. Autores atmiņas par vairāk kā 1000 jūdžu garu pārgājienu vienatnē pa Pacific Crest Trail. Latviski tulkota kā “Mežone” un 2014. gadā iznāca filma ar tādu pašu nosaukumu.

5. Džo Keins “Amazone. No iztekas līdz jūrai”. Dokumentāls un ļoti labs stāsts par to, kā pirmo reizi vēsturē kāda ekspedīcija izbrauc visu Amazoni no iztekas Andu kalnos līdz Atlantijas okeānam.

6. Melanie Neale “Boat Girl: A Memoir of Youth, Love & Fiberglass”. Savādāks dzīvesstāsts. Autore dalās savās bērnības un jaunības atmiņās par dzīvi uz jahtas starp Bahamu salām un Maiami. Izklausās pēc skaista sapņa, tomēr realitāte izrādās skarbāka.

7. Bill Bryson “The Lost Continent: Travels in Small Town America”. Braisona road trip iespaidi ASV 1987. – 1988. gadā. Nav pati aizraujošākā grāmata un informācija daļēji novecojusi, tomēr interesanti redzēt Ameriku no sētas puses. Braisonam droši var lasīt arī citus ceļojumu aprakstus.

8. Elvita Ruka “Sirsnīgie suņi”. Grāmatā piefiksēti Vides filmu studijas braucieni uz Tofolāriju 2003. un 2004. gadā, Jakutiju 2005. gadā un Pievolgu 2005. un 2006. gadā. Vietas un tradīcijas, par kurām varbūt nemaz neesat dzirdējuši. Ja velk uz Sibīrijas pusi, tad var palasīt arī Lato Lapsas “Zelta zeme, kuru pametusi Ziemeļblāzma”.

9. Harijs Sils “Saules vārti”. Par uzņēmīgu latviešu ceļojumu pa Centrālo un Dienvidameriku ar pārtaisītām ugunsdzēsēju mašīnām. Būtībā interesants stāsts, kurš stipri cieš no netalantīga autora rokas.

10. Bear Grylls “Dubļi, sviedri un asaras. Bēra Grilla autobiogrāfija”. Šī nav tipiska ceļojumu grāmata, tomēr nozīmīga ar to, ka piedzīvojumu meklētāja gars spraucas laukā no katras lapas. Dažādi pārgājieni, SAS atlase, kāpšana Everestā. Ļoti iespējams, ka pēc izlasīšanas sev teiksiet “jā, es arī varu un gribu doties kādā trakā piedzīvojumā”.

Kādas grāmatas par ceļošanu jūs varat ieteikt? Varbūt ir grāmata, kuras iespaidā devāties ceļojumā?

4 domas par “Top 10 Otrdiena: grāmatas par ceļojumiem

  1. Loti patik Tavas Top Otrdienas – izturibu turpinat! Un ja – laiks skrien ari saja puse – laikam tapec, ka par daudz darbu 😉 Gramata, kuras iespaida es dotos uz kartigiem dzungliem – Thor HEYERDAHL “Green was Earth on the Seventh Day: Memories and Journeys of a Lifetime (1996)” (ir ari lielisks latviesu valodas tulkojums) Un tad es gribetu vienu celojumu uz USA, bet vienlaicigi ari laika 🙂 pec sis gramatas izlasisanas: Henry James, “The Europeans” 🙂

    Patīk

    • Paldies 🙂 Man vēl nav sanācis izlasīt Heijerdāla autobiogrāfiju, bet viņa ceļojumus ar Ra un Kontiki aizrautīgi lasīju. Interesants un ironisks izrādījās “Paradīzi meklējot”, kam bloga arhīvos pat var atrast atsauksmi. Vispār ir tik daudz aizraujošu ceļojumu aprakstu, ka grūti pat izvēlēties.

      Publicējis 1 person

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.