Sērijas, kuras neturpināšu

Nesen sapratu kādu lietu – ja pārāk iestiepju garumā kādas grāmatu sērijas lasīšanu (un ar mani tas notiek bieži), tad pēc laika izrādās, ka nemaz vairs nevēlos lasīt turpinājumus. Sēriju uzskaitīšanai blogā ir veltīta atsevišķa lapa, kur pie dažām sērijām ir pierakstīts, ka neturpināšu lasīt. Par tām uzreiz pēc pirmās vai pirmo dažu grāmatu izlasīšanas bija skaidrs, ka pietiek. Tagad gribu pastāstīt par tām sērijām, par kurām laika gaitā esmu zaudējusi interesi.

serijas

1) Delirium. Lauren Oliver (triloģija, YA distopija). Man bija problēmas ar galvenās varones čīkstīgumu un stulbumu. Palasīju arī dažus spoilerus jeb maitekļus, tāpēc nav jēga turpināt.

2) Elize Lapsene Series. Ilze Powell (2 grāmatas, chick-lit). Varbūt, ka man vēl ir otrā daļa Kindle appā, bet romāns ir kā ātri apēdama un aizmirstama šokolādes konfekte. Viegls, izklaidējošs, bet man nav interese lasīt turpinājumu.

3) Hush, Hush. Becca Fitzpatrick (4 grāmatas, YA fantāzija). Pirmā daļa man patika (tumšais enģelis, mmm), tomēr bieži bolīju acis un dažkārt veseli dialogi šķita nosperti no “Krēslas”. Ja četrus gadus nespēju paņemt rokās otro daļu, tad nav vērts.

4) Divergent. Veronica Roth (triloģija, YA distopija). Pamatīgas aizdomas, ka neturpināšu lasīt, jo būs filmas un tāpat uzzināšu kā tiks izglābta pasaule. Un kas gan tur varētu būt, kā vien kārtējais mīlasstāsts un cīņa starp frakcijām?

5) Caster Chronicles. Kami Garcia, Margaret Stohl (4 grāmatas, YA fantāzija). Diez vai turpināšu lasīt. Ļoti patika dienvidnieciskais šarms un par raganām/burvjiem interesanti, bet to visu stipri bojā autoru dažādais rakstības stils.

Šie romāni nav slikti, tomēr arī ne ļoti labi un vairāk patiks attiecīgajā vecumā vai žanra cienītājiem.

18 domas par “Sērijas, kuras neturpināšu

 1. Nnuū, Rotas triloģiju varbūt var palasīt, aiz neko darīt. Lai gan tā varētu būt atbilstošāka drusku mazākām meitenēm- tāds stāsts par ideālu pirmo mīlu… Bet kad tiec līdz nobeigumam, tad redzi, ka nav gluži “kārtējais mīlas stāsts”. Katrā ziņā- es izlasīju un vienas-reizes-lasīšanai man tīri labi patika. Kaut arī- ja nebūtu lasīts, droši vien nekas daudz zaudēts arī nebūtu.
  Par šo iekomentējos pie greeneyednevertells, bet labāk varbūt neskaties, jo tad sanāks maiteklis 🙂

  Patīk

  • Kad lasīju pirmo grāmatu, man patika tā nepārtrauktā spriedze, lai gan varone reizēm kaitināja. Baidos, ka, kamēr tikšu līdz pārējo daļu lasīšanai, filmas jau paspēs man visu nospoilerot. Tieši tā man ir ar Bada spēlēm, bet tās laikam lasīšu.

   Patīk

 2. ”Delīrija” sēriju izlasīju, toreiz šķita ok, nezinu, kā būtu tagad lasot. ”Divergent” izņēmu cauri tikai pirmo grāmatu, nepavisam ”nepavilkos”, jo likās, ka autore pārāk skrien pakaļ ”Bada spēlēm”, un galveno varoni es vispār ne acu galā nevarēju ciest. Filmu gan noskatījos, nešķita īpaši sliktāka par grāmatu. Domāju, ka otro daļu arī varētu paskatīt, kad būs galīgs kino apsīkums iestājies.

  Par ”Caster Hronicles” piekrītu par daudzsološo vidi – foršie, maģiskie dienvidi. Bet mani arī pārņēma tāda neviendabības sajūta, tālāk par pirmo grāmatu netiku. Vispār kaut kā pēdējā laikā īpaši negribas grāmatu sērijas, ja neskaita Rotfusu un J.A. Redmerski ”In the Company of Killers” sēriju, kas ir palikusi par manu ”guilty pleasure” lasāmo.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.