Atskats uz 2016. gadu

Pienācis tas brīdis, kad atliek vien pabrīnīties kā gads tik ātri pagājis un īsumā atskatīties, kāds tad tas bijis. Lasīju mazāk un arī blogā rakstīju mazāk kā iepriekš, jo būtiskāk bija nodarboties ar suni. Daudz laika pavadījām mežā, bijām dažos garākos izbraucienos pa Latviju un Igaunijā. Degustēju kvalitatīvu kafiju “Zvaigzne Cafe”, apkopoju atmiņas par bibliotēkām, uzrakstīju par bibliotēku e-grāmatu projektu un plānotājiem, biju ekskursijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un klusām nosvinēju bloga 10 gadu jubileju.

Goodreads saka, ka ar grāmatām ir šādi:

2016-gads

Esmu izlasījusi maz no tā, ko gada sākumā plānoju un “Latviešu grāmatu gadsimtu” vispār pametu novārtā, jo nevarēju piespiest sevi lasīt to, kas tobrīd neinteresēja. Toties 2016. gads ieies manā lasīšanas vēsturē ar mūsdienu latviešu literatūras patīkamajiem pārsteigumiem. Gadu sāku ar Ievas Melgalves fantastikas romānu “Mēness teātris” un kopumā izlasīju 9 latviešu autoru darbus un vienu pasaku un teiku krājumu. Gandrīz viss man patika, bet īpaši Alvja Hermaņa “Dienasgrāmata”, Daces Vīgantes “Ledus apelsīns” un Ingas Pizānes “Tu neesi sniegs”.

Pirmo reizi mūžā sāku lasīt “Hariju Poteru” un 2017. gadā noteikti turpināšu. Vispār izlasīju daudzas interesantas un tīkamas grāmatas, bet savādā kārtā viena no tām dažām, kas visvairāk iespiedusies atmiņā, pēc izlasīšanas nemaz tā nepatika. Runa, protams, ir par Mēlisa Frīdentāla “Bites”, ko esmu paspējusi ieteikt pa labi un pa kreisi. Sižets un valoda man brīžiem pat šķebināja, atrisinājums mulsināja, tomēr “Bites” man šķiet lasīšanas vērtas tieši tāpēc, ka sniedz pretrunīgas sajūtas un domas.

Ļoti negribas ar uzmanību apdalīt visas tās ārzemju autoru grāmatas, kurām ieliku 4 vai 5 zvaigznes, bet no tā bariņa divas tomēr gribu izcelt īpaši, jo tās mani sajūsmināja lasīšanas laikā, joprojām ir spilgtā atmiņā un labprāt pārlasītu: Robēra Merla “Malvilas pils” un Andžeja Sapkovska “Pēdējā vēlēšanās”. Es varētu pieminēt arī visus izdevniecības “Prometeja” šī gada izdevumus, bet to mīlestību jūs tāpat ziniet.

Tā noteikti ir maģija, kas man šogad palīdzēja uzrakstīt gandrīz par visu izlasīto. Daži melnraksti vēl stāv rindā un tos publicēšu janvārī. Neesmu aizmirsusi arī par Daiņa aizsākto akciju “Izstāstīt dzīvi dziesmās” – grūts uzdevums, jo dažām atbildēm ir pārāk daudz variantu.

Ceru, ka 2017. gadā gan man, gan jums būs pietiekoši daudz laika lasīšanai un dzīvošanai. Pacentīšos arī uzņemt video. Protams, kā jau ierasti, gribu izlasīt sadāvinātās grāmatas un tās, kas sen jau gaida plauktā. Gribu izlasīt visu “Hariju Poteru” un vismaz daļu no “Troņu spēlēm”. Gribu lasīt vairāk non fiction un dažādus autobiogrāfiskus atmiņu stāstus. Gribu lasīt labus fantāzijas un fantastikas romānus. Gribu skatīties kvalitatīvas filmas. Gribu nesatraukties par sīkumiem, darīt labus darbus, domāt labas domas, skriet kopā ar suni, iet pastaigās, aizbraukt uz Igauniju, dzert vīnu, saelpoties jūru un mežu, sadzerties saulesgaismu, daudz smieties un izgulēties. Vinnēt miljonu arī nebūtu slikti.

 

17 domas par “Atskats uz 2016. gadu

 1. Lai piepildās! Bet, zin’, miljonu varbūt tomēr nevajag- tā varētu būt pārāk liela ķēpa. Uzreiz būs tik daudz draugu… Tad jau labāk miljonu grāmatu vai vismaz miljonu lappušu. Vai rakstzīmju blogā 🙂

  Patīk

  • O, tas būtu interesanti, cik daudzi par mani uzreiz atcerētos : D Bet ja nevienam neteikt, tā pa kluso dzīvot? Ak, bet tie varētu būt arī miljons smaidi vai miljons smiekli (zem tiem taču apakšā būtu kas labs, nekā savādāk).

   Patīk

 2. Jauks ir bijis tavs grāmatu gads! Un galvenais, ka pietika laiks arī citām aktivitātēm.
  Apbrīnoju spēju uzrakstīt par gandrīz visu izlasīto, varbūt man vajadzētu ņemt piemēru. 🙂
  Ļoti gaidu tavus video! Un vai būs kāds detalizētāks raksts par 2017. gada lasīšanas plāniem?

  Patīk

  • Paldies! Pati brīnos kā tā sanāca gandrīz par visu uzrakstīt. Centos nesākt jaunu grāmatu, kamēr izlasītajai neesmu uzrakstījusi melnrakstu.
   Īsti neesmu plānojusi 2017. gadu. Gribu izlasīt daļu no dāvanām un to, kas jau stāv plauktā. Gribu izlasīt Hariju Poteru un daļu no Troņu spēlē. Tad ir daži plānoti izdevumi latviešu valodā, kurus gaidu (par tiem uzrakstīšu), bet konkrētāku plānu negribu, jo parasti tāpat nekas nesanāk 😀

   Patīk

 3. Visu to labāko Jaunajā gadā! Lai izdodas visas jaukās lietas 🙂
  Es arī pievienojos vēlmei šajā gadā skatīties kvalitatīvākas filmas – kaut vai mazāk, bet jēdzīgāk, sirsnīgāk un tā, lai dvēsele priecājas 🙂

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.