Kā braukt pa bedrēm

Pēdējā laikā ne visai rakstās grāmatu atsauksmes, toties zīmējas. Bet stāsts ne par to. Man regulāri sanāk iet pa stipri sarakņātu ielu – rok komunikācijas, maina aku vākus un tā. Daudzviet trūkst asfalta un sablietētā grants tiek izbraukāta, veidojas bedres un asas kantes. Bieži pusi ielas aizsprosto ceļu remonttehnika. Tā nu eju un vēroju, kā autovadītāji pa šo ielu pārvietojas. Prātā esmu viņus sadalījusi kategorijās, ir piektdienas vakars un gribas uzrakstīt muļķības, tāpēc te nu būs.

  1. Lepnie un turīgie – vairāk gan džipveidīgie, bet redzēts arī dažs labs drosmīgs sēdināts sedans. Ticība šiem neļauj samazināt ātrumu un piesardzīgi izbraukt asfaltu pazaudējušās vietas, savukārt maks atļauj regulāri remontēt mašīnai amortiņus un piekari.
  2. Jaunie gurķi – šie arī bliež pāri nedomājot, bet ne tāpēc, ka var to atļauties. Vienkārši nav vēl gūta sāpīga pieredze.
  3. “Šitā man darba mašīna!” – ….un kurš tad taupa darba mašīnas?
  4. Slalomisti – vārds jau pasaka priekšā: nesamazinot ātrumu slalomā apbrauc bedres un barjeras.
  5. Līdēji – smukie, sēdinātie “sportkāri” ar plānajām riepiņām. Šos varētu pieskaitīt piesardzīgajiem, tomēr skaidrs, ka nekādi piesardzīgie viņi nebūtu, ja nebūtu reāla drauda palikt bez zobiem/rata/bampera.
  6. Piesardzīgie – brauc uzmanīgi, piebremzē bīstamajās vietās, ja var – apbrauc, (pārsvarā) ievēro ceļa zīmes. Tā viņi rīkojas vienmēr, ne tikai šajā ceļa posmā. Rūpējas par savu mašīnu un labi zina remonta izmaksas.
  7. “Kā lai te vispār izbrauc?!” – redzēju arī dažus galīgi apmulsušus vadītājus, kam bedres, aiztaisītā josla un smagā mašīna bija par daudz. Iespējams, ka ne vietējie. Kustība apturēta, kamēr vadītājs apdomājas.

Kur ievietotos es? Starp piesardzīgajiem un apmulsušajiem, jo man ir iemācīts, ka mantas jātaupa, bet braucu reti un trūkst pieredzes.

Bonusiņā gribu vēl piemest pilnīgi jocīgos gājējus un velobraucējus, kas spītīgi pārvietojas pa ielas braucamo daļu tajā pusē, kur noārdīta ietve. Tas nekas, ka otrā pusē ir normāla ietve un veloceliņš. Nosauksim viņus par asu izjūtu cienītājiem, jo stulbeņi būtu pārāk spēcīgi teikts.

Brauciet prātīgi!

 

 

2 domas par “Kā braukt pa bedrēm

  1. Es pievienojos piesardzīgi apmulsušajiem. Vēl varētu pievienot ieraduma braucējus. Visu laiku braukājot pa vienām un tām pašām vietām, arī bedres iepazīsti kā sevi pašu 😀 Es, piemēram, katru reizi, braucot nost no centra apļa uz tilta pusi, atceros, ka tūdaļ būs jāgriež stūre, jo tur arī tāds smuks asfalta trūkumiņš izveidojies. Tāpat kā vēl pāris vietās pēc pagājušās ziemas.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.