R.I.P. XII

lasīt

Gaidu un nevaru sagaidīt oficiālu paziņojumu par šī gada R.I.P., bet tas jau man neliedz turpināt tradīciju.

Ja kāds vēl nezina, R.I.P. ir lasīšanas izaicinājums no 1. septembra līdz 31. oktobrim, kura laikā lasa “tumšo” literatūru: trillerus, mistiku, tumšo fantāziju, gotiku, šausmas, spoku stāstus un tamlīdzīgus darbus.

Četrus gadus lasīšanai izvēlējos pirmo līmeni, bet šogad būšu reāliste un palikšu pie otrā līmeņa, kas nozīmē 2 grāmatas.

ripnineperilsecond-600x268

Jau laicīgi izdomāju, kuras divas grāmatas lasīšu, bet tad iepazinos ar Kormoranu Straiku un viņš manus plānus pamainīja.

the bloody chamber the silkworm

The Bloody Chamber by Angela Carter
The Silkworm by Robert Galbraith

Tiklīdz saņēmu dāvanā fantāzijas/šausmu stāstu krājumu “The Bloody Chamber” zināju, ka lasīšu to R.I.P. laikā. Savukārt pēc “The Cuckoo`s Calling” bija pilnīgi skaidrs, ka nav variantu – man tūlīt pat ir jāturpina lasīt Roulingas detektīvsērija. “The Silkworm” esot tumšāks un drūmāks, tāpēc domāju, ka pilnībā iederēsies R.I.P. rāmjos. Jebkurā gadījumā man romāns ir jāizlasa pirms seriāla, ar kuru arī esmu aizrāvusies.

Vai kāds no jums piedalās R.I.P.?

10 domas par “R.I.P. XII

 1. Es tev gribēju pērn pievienoties, bet sapratu, ka esmu nokavējusi 😀 tur tiešām tik plašs tas žanru piedāvājums, ko var lasīt?
  Laipni lūgta Straika fanu klubā! 😀 Man otrā daļa patika mazāk, bet tikai tāpēc, ka, jo vairāk es uzzināju par upuri, jo vairāk viņš man derdzās, un pirmoreiz man bija tā, ka es ar katru lappusi arvien vairāk priecājos, ka viņš ir nobeigts. Līdz ar to tā vispārējā noskaņa lasot bija drūmāka un vispār atstāja tādu diezgan neforšu pēcgaršu. Bet grāmata ir uzrakstīta lieliski, citādi jau droši vien nespētu radīt tik pārliecinošu iespaidu.

  Patīk

  • Nokavējos ar atbildi un skatos, ka esi sadūšojusies ielekt R.I.P. vilcienā 🙂 Jā, žanru piedāvājums ir tiešām plašs + var arī skatīties filmas.
   Jūs abi ar Daini mani drusku baidat par Straika otro daļu, bet ceru, ka Roulingas talants pārspēs visu. Man, protams, Straikam ir Tom Burke seja un nevaru vairs iedomāties kādu citu viņa vietā. Ak, bet Robina pārspēj visu! Tik lielisks sievietes tēls sen nebija sastapts.

   Patīk

   • Robina ar katru grāmatu kļūst tikai labāka. Tiešām viena superīgi uzrakstīta sievieškārtas varone. Riktīgi redzams, kā JKR visu smalki saplānojusi, kā pamazām atklājas dažādas personāžu nianses (arī Kormorana). Tādā ziņā 3. grāmata bija kā saldēdiens. Ļoti gaidu, kā izvērtīsies 4. grāmata. Aff, pietiks spoilot 😀 Kormoranu gan biju iedomājusies drusku skarbāku, Toms izskatās kā tāds lācītis. Uzreiz redz, ka mīlīgs.
    Piedod par 2. grāmatas maitekļošanu. Tā ir tiešām izteiksmīga. Priekš manis gan drusku par daudz negatīvā nozīmē, bet tas jau tā subjektīvi. Uzrakstīta tā grāmata ir ļoti labi un interesanti.
    Jā, R.I.P. būs arī man! Kas zin, varbūt pēc gada būšu izaugusi un metīšos kādā īpaši gory gabalā 😀

    Patīk

 2. Nu man savs sarakstiņš ir izveidots, jācer, ka izlasīšu.
  Vispār jau vajadzēja mums pašiem, latviski rakstošajiem, savu spocīgo izaicinājumu. Es nemaz nekad neesmu tur oficiāli pierakstījusies.

  Patīk

 3. Atbalsojums: R.I.P. XII | oysternotes

 4. Oficiāli nepiedalīšos R.I.P., bet vispār šoruden gribas gan kādu šausmenīti vai trillerīti. Pagaidām esmu nolūkojusi potenciālai lasīšanai Bonfire by Krysten Ritter – kārtējā dāmīte, kas atgriežas dzimtajā mazpilsētā un iekuļas nepatikšanās. No tādiem īsti gotiskiem gabaliem nekas nenāk pretī pašlaik. Ja nu vienīgi varētu beidzot izlasīt jau sen plauktā iesprūdušo “Grief is the Thing with Feathers”.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.