Novembrī lasām latviešus

1509560103013

Pirms četriem gadiem Spīganas aizsāktā akcija – novembrī jālasa latviešu literatūra – veidojas par skaistu tradīciju grāmatu blogeru un citu grāmatu lasītāju aprindās. Protams, nevajag meklēt speciālu ieganstu, lai lasītu pašmāju autoru darbus, bet ir taču skaisti vienoties patriotiskā lasīšanas pasākumā. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pēdējos gados parādās aizvien vairāk labas latviešu literatūras un to vajag svinēt. Vai arī gremdēties teicamā latviešu literārajā valodā rakstītā klasikā.

Es šajā novembrī izvēlējos lasīt trīs dzejas grāmatas un varbūt, ja sanāks, arī divus prozas darbus.

Krista Anna Belševica “Medījot dzīvi” – jaunums latviešu dzejā, tikko iznācis jaunās dzejnieces pirmais dzejoļu krājums, par kuru jau lasītas labas atsauksmes.

Juris Kronbergs “Uz balkona / bet ja visu laiku…” – divi dzejas krājumi vienos vākos. LALIGABA 2017. gada balvas ieguvējs nominācijā “Labākais dzejas krājums”.

Toms Treibergs “Gaismas apstākļi” – debijas krājums, LALIGABA 2013. gada nominants.

Nora Ikstena “Mātes piens” – grāmata, kas neprasa komentārus. Sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. LALIGABA 2016. gada nominants.

Inguna Bauere “Lizete, dzejniekam lemtā: Lizetes un Kārļa Skalbes dzīvesstāsts” – biogrāfisks romāns par tulkotāju Lizeti un viņas vīru dzejnieku Kārli Skalbi. Pilnīgi nejaušs atradums grāmatu maiņas galdā.

Patīkamu lasīšanu!

7 domas par “Novembrī lasām latviešus

 1. “Gaismas apstākļi” bija jālasa studiju ietvaros – man patika. “Medījot dzīvi” arī gribētos ieskatīties.
  Es novembrī droši vien mēģināšu pabeigt K. Ulbergas “Tur” un beidzot sākt lasīt “Piena ceļa dvēseles”.

  Publicējis 1 person

 2. Skaista tradīcija jāturpina – man savukārt jāsāk! Vienīgi man latviešu lasīšana ir parasti saistīta ar vasaras vidu un decembri, kad esmu Latvijā un tieku klāt māmiņas grāmatu plauktam 🙂
  Un tieši šobrīd “ielu bibliotēka” ir ienesusi manā dzīvē vairākus ārzemju autorus atkājumus – nezinu, kā lai atraujas un pieslēdzas latviešiem 🙂 šobrīd lasu Cronin “Citadeli”, Frank McCourt “Angela’s Ashes” plus kā parasti vēl divas, trīs non-fiction izglītojošās grāmatas tai skaitā Jack Welch “Winning” (ļoti labs).
  Man nekas cits neatliks kā palasīt Blaumani – vienīgais, kas no latviešiem ir Ipad Ibooks plauktā 🙂

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.