Īsumā

Beidzot atbildēju uz bloga komentāriem. Ja kāds man rakstījis e-pastu un neesmu atbildējusi, tad līdz e-pastu izskatīšanai vēl neesmu tikusi. Ātrāk mani var sakomunicēt soctīklos. Vispār viss ir labi, man tikai nerakstās pēdējā laikā un ne visai daudz lasu. Lai te neievilktos klusuma brīdis, tad tā drusku papļāpāšu, labi?

Grāmatas

Februārī izlasīju 6 grāmatas, kas varētu būt pēdējā gada rekords. Pie vainas ir Bess Crawford grāmatu sērija par 1. pasaules kara medmāsu, kura atjautīgi risina dažādus noziegumus vecajā, labajā Anglijā ar tējas dzeršanu un manierēm. Pēc ceturtās grāmatas noteicu nelielu pauzi, citādi sērija pārāk ātri beigsies un ko tad es lasīšu?

Esmu iesākusi lasīt, atzinusi par nelasāmām un izmetusi vēl pāris grāmatas no e-lasītāja, bet pagaidām tas ir par maz “Lasīt/nelasīt” turpinājumam.

Biju uz grāmatu izstādi (kurš grāmatu blogeris nebija?!) un gandrīz neko nenopirku. Ar acīm gribējās daudz, ar prātu ne visai. Nopirku Antona Čehova “Sakhalin Island” un sāku lēnām lasīt. Ļoti interesanti par viņa ceļojumu cauri Sibīrijai uz Sahalīnas salu. Čehovs ir izcils novērotājs, ko ievēroju jau viņa īsajos daiļliteratūras stāstos.

No mēneša mēnesī atlieku Susannas Klārkas “Džonatana Streindža un mistera Norela” lasīšanu. Beidzot vajadzētu saņemties, jo nekāda pamatota iemesla tādai atlikšanai nav. Sižets izklausās labs un tāds, kam man vajadzētu patikt, tulkojusi Māra Poļakova, tā kā arī tajā ziņā visam vajadzētu būt kārtībā, un 816 lpp tāds sīkums vien ir.

Pārsteidzu pati sevi ar sekojošu atklājumu: varu klausīties audiogrāmatu zīmējot/gleznojot. Tviterī redzēju ieteikumu par “Patefon” – telefona aplikācija ar audiogrāmatām krieviski. Sāku klausīties “Šantarāmu”, kas ir vēl viens pārsteigums. It kā sen jau briedu šo izslavēto ķieģeli lasīt, bet bija nianses, par kurām šaubījos. Jāsaka, ka esmu aizrāvusies. Autors ļoti kolorīti apraksta Indiju un indiešus, ir daudz saistošu notikumu. Drusku traucē tikai viņa filozofiskās atklāsmes un sevis žēlošana. Teikšu tā – suns zin, ko ēdis un nav ko čīkstēt. Cik saprotu, tad svaigi iznākušajā otrajā grāmatā Roberts stipri aizbraucis filozofijā un reliģijā. Tur mums nebūs pa ceļam. Apsveru iespēju abonēt “Patefon” servisu, lai nav jāatraujas uz reklāmām ik pēc 15 min. Vēl kāds izmanto šo audiogrāmatu servisu?

Zīmēšana

Pārmetu sev, ka nezīmēju tik daudz, cik vajadzētu un arī gribētos. Domāju, ka jāizkārto uz grīdas salīdzināšanai darbi, kas tapuši no pagājušā gada februāra, kad pirmo reizi paņēmu rokā zīmuli ar domu iemācīties zīmēt, un darbi, kas tapuši tagad, kad zīmēšanas kursus apmeklēju trešo reizi. Bez skatīšanās zinu, ka progress ir pamatīgs un esmu par to ārkārtīgi priecīga.

Vērtīgs padoms no skolotājas, kad runājām kā iemācīties kompozīciju: zīmējums nav obligāti jāpabeidz. Vienmēr var sākt no jauna, kaut ko mainīt, izdzēst, pārvietot. Jāeksperimentē ar izkārtojumu, jāvēro. Galvenais – drosmi!

Drosmi! To cenšos atcerēties un turēties pie drosmes ar zobiem un nagiem. Vakar atcerējos, ka neizmantoti mētājas eļļas pasteļkrītiņi. Nevarēju aiziet gulēt, vajadzēja izmēģināt. Kāpēc gan ne? Kad lielam pasūtījuma darbam vajadzēja uzzīmēt skici, atcerējos par krāsainajiem zīmuļiem un atklāju, ka tāda ātrā idejas vizualizēšana bez pretenzijām uz perfektumu ir ļoti atbrīvojoša.

Ļoti patīk sausie pasteļkrītiņi. Pagaidām mani vienīgi uztrauc šo darbu uzglabāšana, jo katru zīmējumu ierāmēt negribu, bet sauso pasteļkrītiņu darbi ir viegli sabojājami.

Vispār es par zīmēšanu varētu runāt vēl un vēl, bet jūs šeit nākat lasīt par grāmatām, tāpēc beigšu. Grāmatu atsauksmes būs, tikai jāmēģina atcerēties izlasīto.

19 domas par “Īsumā

 1. Kalna ēnā (Šāntarāms 2) pašlaik esmu kādā 300. lappusē un vismaz pagaidām viss iet līdzīgi pirmajai daļai- tādi paši tesiņi, narkotikas, čāi utt. Nu, varbūt jā- katrā nodaļā atrodas arī pa kādai filozofiskai rindkopai, bet tās pagaidām pārāk netraucē. Pieķeries gan pie Norela un Streindža. 800 lapu- tīrais sīkums; Kalna ēnā ir 940 un bibliotēkas termiņš nedēļa 🙂

  Patīk

 2. Es tā pa īstam audiogrāmatas iemīlēju tikai pagājušogad, krāmējot malku.
  Secināju, ka klausīties grāmatu ir ļoti labs veids, kā izdarīt laikietilpīgus un monotonus fiziskos darbus, kuriem pirms tam man bija grūti pieķerties. Man vislabāk “iet” grāmatas ar izteiktu sižetu, tādas pārdomu un filozofiskākas grāmatas, kā arī grāmatas ar īpatnējām valodas spēlēm labāk tomēr ir lasīt, tad ir vieglāk apstāties un pārdomāt lasīto.
  Jā, mēs nākam lasīt par grāmatām. Bet es sekoju līdzi twiterī arī tavām zīmēšanas gaitām un ir diezgan interesanti. Gan jau ka arī citiem lasītājiem patīk un mēs neatteiktos arī no kādiem stāstiem par to.
  Atkārtošos, ka ābols uz dvieļa un redīsu bilde ar intensīvajām krāsām manī radīja kaut kādu dīvainu labsajūtu, pilnīgi varu rūkt no patikas, kā kaķis. Hehe, gan jau daži dakteri sāk saausīties, bet lai nesatraucas, es drīzāk gribētu piedalīties kādā pētījumā par krāsu/bilžu ietekmi uz psihi un uz tādām bildēm varētu skatīties daudz un dikti.

  Patīk

  • Es nevaru vienkārši sēdēt un klausīties audiogrāmatu. Adīt, gatavot ēdienu – tad jā. Kā izrādās, arī zīmējot. Viena grāmata bija tik aizraujoša, ka speciāli gāju pastaigāties, lai varētu klausīties. Ar suni staigājot gan neklausos, jo man patīk ar viņu komunicēt un pieskatīt apkārtni. Piekrītu, ka ne visas grāmatas der audio veidā. Domāju, ka labāk der arī tās, kur nav daudz dažādu varoņu, lai vieglāk izsekot līdzi.
   Man šad tad uznāk doma rakstīt par to, ko zīmēju un ko esmu iemācījusies zīmējot, bet nevaru izlemt, vai vajag.
   Ja Tev patīk intensīvas krāsas, vai Tev patīk Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas? Man pašai ābols šķiet labāk izdevies. Domāju, ka redīsiem vajadzēja citu fonu.

   Patīk

   • Jā, ar audiogrāmatām tā ir, ka klausīšanās izdodas tikai darot kaut ko citu. Citādi domas ātri aizklīst kur citur un ātri saprotu, ka es neko neesmu dzirdējis.
    Runājot par gleznām – esmu šo to no K.L.Avotiņas redzējis, dažas patīk. Neatceros, kā es uzdūros Ilzes Raudiņas mākslai(gan jau turpat fb), bet varu atzīties, ka man ļoti patīk un vairāk patīk par Avotiņu. FB var aplūkot vairākus viņas darbus https://goo.gl/oqknKX
    Varen intensīvas krāsas un patīkamas ne-stūrainas formas 😀

    Patīk

 3. Tavs blogs, tu arī nosaki, par ko gribi rakstīt 🙂 Tas taču tikai normāli, ka arī blogeriem mainās intereses, nāk klāt jaunas, par kurām gribas parunāt. Ar interesi sekoju tavu zīmēšanas prasmju attīstībai, progress ir redzams ļoti labi!
  Audio grāmatas gan nav mana štelle – nespēju noturēt uzmanību, kaut ko aizdomājos un saprotu, ka atkal jau pusi nedzirdēju 😀

  Patīk

  • Blogs jau tomēr tematisks nevis par visu ko, bet es vēl padomāšu 🙂
   Ai, man arī sākumā domas klīda projām. Sapratu: 1) vajag aizraujošu sižetu, 2) vajag labu ierunātāju, 3) vajag paralēli kaut ko darīt. Tā vienkārši sēdēt un klausīties grūti. Pat autobusā braucot ne vienmēr sanāca sakoncentrēties uz klausīšanos.

   Patīk

    • Man staigājot ar klausīšanos neiet tāpēc, ka vēroju apkārtni un komunicēju ar suni. Bet pirms dažiem gadiem, kad klausījos “Leonardu Pīkoku”, speciāli gāju staigāt, lai būtu laiks, kad klausīties. Grāmata bija aizraujoša un gribējās zināt, kad notiks tālāk.

     Patīk

 4. Es jau daudzus gadus esmu audiogrāmatu fans. Katru darba dienu uz un no darba. Nu un visādu monotono darbu laikā, kad vienam tas jādara.
  Labākā aplikācija, ko esmu atradis ir ‘SmartAudioBook Player”. Iesaku, speciāli audio grāmtām. Es pat samaksāju autoram 2 EUR pēc 5 gadu lietošanas. 🙂

  Lasīt vai klausīties? Man secinājumi ir tādi, ka klausīties var tikai dinamiskus gabalus (Sci-fi un bojeviki der ideāli).
  Kā sākas filozofiski, lēni un aprakstoši gabali, tā prāts ātri atslēdzas.
  Kaut gan, Karu un Mieru kā reize audioformātā pieveicu.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.