Slepkabota dienasgrāmatas. 2. grāmata. Marta Velsa

47949438._SX318_Prometejs 2019. gads, 240 lpp., Slepkabota dienasgrāmatas #3 – 4

Jau pēc pirmās grāmatas man bija sajūta, kas tagad apstiprinājās – Slepkabots pievienojas maniem mīļākajiem grāmatu tēliem. Ļoti iespējams arī, ka šī divu grāmatu sērija ir labākais, ko šogad esmu lasījusi vai līdz gada beigām izlasīšu.

Arī otrajā grāmatā Slepkabotam jāglābj cilvēki. Lai gan viņš vislabprātāk skatītos seriālus, visu laiku sanāk tā, ka jāpalīdz tiem stulbajiem cilvēkiem nenomirt. Nav jau tā, ka viņam diži rūpētu, bet, ja vienreiz sākts, grūti apstāties. Kas vēl trakāk – viņam jāizskatās pēc cilvēka un daži cilvēki arī iedomājas, ka viņš par to varētu gribēt kļūt. Te nu parādās viela pārdomām par mūsu iedomību, – ka būt par cilvēku ir labākais, kas var būt.

No manis līdz Slepkabotam ir vēl tālāk kā no Zemes līdz galaktikas tālākajam punktam, bet tā vien gribas teikt “kā es tevi saprotu, vecīt!”. Marta Velsa ir paveikusi brīnišķīgu darbu, uzrakstot fantastiku par kosmosu, robotiem, botiem un tādā garā, kas vienlaikus šķiet cilvēciskāka un reālāka par daudz ko citu. Pieļauju, ka man tagad būtu grūti lasīt kādu citu kosmosa romānu, jo es visur meklētu cilvēcīgo Slepkabotu, viņa ironiju un aizraujošo sižetu, kas pasniegts kā spēlējoties. Te ļoti jāuzteic Ievas Melgalves tulkojums. Tas ir brīnišķīgs.

Nav nekā daudz cita ko teikt, lai pārāk nesaslavētu vai nesāktu runāt par sižetu. Sērija ir lieliska, lasiet. Mans vienīgais mierinājums pašlaik ir tāds, ka 2020. gadā plāno izdot turpinājumu.

Vērtējums: 5/5

Grāmata no izdevniecības apmaiņā pret godīgu atsauksmi.

2 domas par “Slepkabota dienasgrāmatas. 2. grāmata. Marta Velsa

  1. Re, nepagāja ne pusgads, kamēr izdevās bibliotēku pierunāt, ka Slepkabots jāiepērk. Bet par to arī rindā dabūju visiem pa priekšu (pieņemot, ka bija vēl kāds gribētājs, kas gan uz fantastikas grāmatām nav diez ko novērots, ha!). Bet nu tipiņš tīri tā neko. Kas gan būtu domājis, ka no seriālu skatīšanās arī ir labums- visādas sinapses ātrāk atjaunojas. Mani tikai allaž mulsina- vai aprakstot visādus tesiņu ievainojumus un traumas autori stādās priekšā, cik daudz viens rumpis reāli var izturēt? Labi, šis bija bots, bet tik un tā?
    Un vēl- bija pāris drukas kļūdu, kas drusku pabojāja omu, bet ne jau nu tā, ka galīgi.

    Patīk

    • Re, cik jauki! Labi, ka bibliotēka Tevi tomēr paklausīja. Jā, par tiem ievainojumiem interesanti, bet nu tā ir tāltāla nākotne un viņš ir bots, tāpēc pieņemu kā iespējamu. Kļūdas laikam pat nepamanīju, bet tā ir vienmēr, kad aizraujos ar sižetu, tas sāk galvā tīties kā filma un tekstu vairs nemanu.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.