Bookdepository beidzies, kur tagad pirkt grāmatas?!

Šis izmisuma pilnais jautājums sociālajos tīklos atskan atkal un atkal, tāpēc nolēmu (arī savai vajadzībai) apkopot vietas, kur es pērku grāmatas angliski. Tās iesaka arī citi lasītāji, tāpēc šis nebūs tikai mans subjektīvais viedoklis.

Ārzemju grāmatu tirgotāji

Blackwell`s Books

Blackwell`s ir britu grāmatu tirgotājs kopš 1879. gada un pieder Waterstones. Var atrast arī specifisku akadēmisko literatūru. Piegāde un nodokļi iekļauti cenā, piegāde līdz 2 nedēļām, maksāt var ar dažādām kartēm un PayPal. Jāņem vērā, ka sūtot vairākas grāmatas tās var tikt piegādātas atsevišķos sūtījumos. Es pasūtīju vienu grāmatu 2021. gadā un viss bija labi, izsūtīja pāris dienu laikā. Pēc mana ieteikuma ir vēl citi cilvēki sūtījuši no šī tirgotāja, atsauksmes labas.

Awesomebooks

Awesomebooks ir jaunu un lietotu grāmatu tirgotājs ar plašu grāmatu klāstu. No jau tā zemajām cenām regulāri ir vēl papildus pamatīgas atlaides. Izvēloties grāmatu, jāskatās kādā stāvoklī tā tiek piedāvāta. Ir grāmatas, kuras tiek piedāvātas gan jaunas, gan lietotas. Lietotās, protams, lētāk, bet jārēķinās, ka būs dažādas lietojuma pazīmes – no gandrīz nemanāmām, līdz redzamiem bojājumiem. Ir piegādes maksa (3,43 EUR par vienu grāmatu + 1,14 EUR par katru nākamo), sūta no UK, nodokļi iekļauti cenā. Piegāde līdz 2 nedēļām. Apmaksa ar karti vai PayPal. Nesen pasūtīju trīs grāmatas (viena lietota, divas jaunas), izsūtīja ātri, atnāca ātrāk kā divās nedēļās atsevišķos sūtījumos (lietotā bija atsevišķi). Vienam gāju pakaļ uz pasta nodaļu, otru ielika Pasta pakomātā (kāpēc tā, nezinu, bet nesūdzos).

Kriso

Igauņu Kriso jeb Krisostomus sevi pozicionē kā lielāko online grāmatu tirgotāju Austrumeiropā un pieder Tartu universitātei. Grāmatu piedāvājums viņiem tiešām ir iespaidīgs, var apjukt. Daudz tirgo speciālo literatūru un ir arī e-grāmatas. Tīri uz sajūtām man šķiet, ka cenas ir līdzīgas kā bija Bookdepository vai drusku augstākas. Bezmaksas sūtīšana ar Omnivu. Viņi sadarbojas ar izdevniecībām un citiem piegādātājiem. Rakstīts, ka piegāde 2 – 6 nedēļas atkarībā no tā vai grāmata ir noliktavā vai nav (to, vai ir noliktavā, var redzēt pie grāmatas apraksta). Ievēroju, ka kataloga skatā grāmatām tiek rādīta cieto vāku cena, ja ir arī mīksto vāku eksemplārs (attiecīgi – cena zemāka), tad to var izvēlēties grāmatas apraksta lapā. Vēl ievēroju, ka pie grāmatas apraksta, kur cena un groza poga, mēdz būt divi atšķirīgi ieraksti par piegādes laiku. Cenas ir ar PVN. Attiecībā uz apmaksas veidiem, FAQ informācija viņiem šķiet novecojusi, bet neesmu pati vēl neko no Kriso sūtījusi, tāpēc nevaru pastāstīt kā notiek apmaksa un cik patiesībā ilga piegāde.

Amazon

Man personīgi šis šķiet sarežģītākais un netīkamākais variants. Varbūt tāpēc, ka reti sūtu no Amazon un šķiet, ka prasa daudz laika atrast vajadzīgo grāmatu, atrast piegādātāju, kas a) piegādā uz Latviju, b) piegādā par saprātīgu piegādes maksu. Ja sūtīsiet no ASV vai citas trešās pasaules valsts, tad var būt vēl jāņemās ar papildus muitošanas piedzīvojumiem un izdevumiem. Savā pieredzē esmu no Vācijas Amazon sūtījusi tikai divas reizes ļoti specifisku uzziņu literatūru, vienu reizi piegāde bija diezgan ilga, otro reizi atsūtīja ar DHL pāris dienās no Itālijas, piegādes maksa nebija liela. Zinu cilvēkus, kas regulāri pasūta grāmatas no Vācijas Amazones un ir apmierināti.

BetterWorldBooks

Līdzīgi kā Awesomebooks tirgo jaunas un lietotas grāmatas, bet viņiem ir bezmaksas piegāde. Apmaksa ar karti vai PayPal un izskatās, ka nodokļi tiek pierēķināti čekoutā. Piegāde 10 – 21 biznesa diena, jo grāmatas tiek sūtītas no UK vai ASV. Lietotām grāmatām šeit precīzāk noteikts stāvoklis, piemēram, “lietota laba” vai “lietota laba bibliotēkas”. Grāmatas apraksta lapā pie groza pogas var redzēt no kurienes konkrētais eksemplārs tiks sūtīts, zemāk lapā var izvēlēties citu eksemplāru (citā stāvoklī, no citas piegādes vietas). Tas ir būtiski, jo diez vai gribēsies sūtīt no ASV. No šī tirgotāja vēl neesmu sūtījusi, bet citi lasītāji ir ieteikuši.

Vietējie grāmatu tirgotāji

Nezinu, vai kādam tas ir pārsteigums, bet arī tepat dažās vietējās grāmatnīcās var iegādāties grāmatas angļu valodā un nebūt ne dārgāk kā sūtot no ārzemēm.

Jāņa Rozes grāmatnīca

Godīgi teikšu, ka esmu iecienījusi JR K. Barona ielas veikalu (tur ir diezgan plašs sortiments) un viņu internetveikalu (kur ir vairāk kā uz vietas). Arī manā vietējā Valmieras JR grāmatnīcā ir daži plaukti ar grāmatām angliski un ik pa laikam tur kaut ko noderīgu atrodu. Neesmu pārbaudījusi informāciju, bet runā, ka ar viņiem var arī sarunāt kādas grāmatas piegādi, ja nav uz vietas Latvijā. JR ir ļoti ātra piegāde, līdz šim serviss 10/10. Citreiz arī pasūtu piegādi uz veikalu un aizeju pakaļ, tad par piegādi nav jāmaksā un apmaksu var veikt veikalā.

Globuss

Globuss jau izsenis piedāvā plašu angļu grāmatu klāstu. Vispatīkamāk, protams, ir izpētīt viņu plauktus, bet arī internetveikals ir un strādā ļoti labi, esmu sūtījusi.

Robert`s Books

Iespējams, ka tur neatradīsiet jaunākās pērles, bet ir iespēja atrast grāmatas, par kuru eksistenci nenojautāt. Viņi tirgo lietotās grāmatas. Turpat uz vietas varat arī grāmatas palasīt pie kafijas tases. Pagaidām gan neesmu sūtījusi no viņu internetveikala, tikai klātienē apmeklējusi.

***

Šis noteikti nav pilnīgs saraksts, bet šie ir tirgotāji, ko pati esmu izmantojusi vai ir ieteikuši citi cilvēki. Protams, vēl gadās, ka lasītāji tirgo savas izlasītās grāmatas.

Vēl ir viena ļoti noderīga vieta/lieta: https://bookstores.app/en/ vai latviskajā variantā https://gramatuveikals.lv/lv/ , kur var salīdzināt grāmatas cenu no dažādiem tirgotājiem. Var izmantot arī kā aplikāciju telefonā. Par šo informāciju paldies Edgaram Koroņevskim.

Domāju, ka ar šādu grāmatu tirgotāju sarakstu mums nav jāskumst par Bookdepositories aizvēršanu. Ja jums ir noderīga pieredze ar šiem vai citiem grāmatu tirgotājiem, vai man sanācis kļūdīties Kriso vai BetterWorldBooks sakarā, lūdzu, pastāstiet komentārā.

8 domas par “Bookdepository beidzies, kur tagad pirkt grāmatas?!

 1. Čau!
  Es Betterworldbooks esmu nopirkusi ap 70 grāmatu, gan no Anglijas, gan ASV, nupat par vienu sanāca piemaksāt klāt PVN, nezinuu, kāpēc, un reiz Crippled God vietā atsūtīja kristīgu grāmatiņu par priecīgu dzīvi 😀 , bet tā nekas, aizsūtīju nepareizās grāmatas foto un dabūju arī kāroto. Nospriedu, ka saiņotājs bijis evaņģelizēšanas gara pārņemts.
  Rīgā var iet ne tikai uz Robert’s Books, bet arī uz Avotu 29, grāmatnīcu/bāru Bolderāja, tur visu ko labu var dabūt.

  Patīk

 2. No BetterWorldBooks sen nekas nav sūtīts, bet pēdējoreiz bija bišķi jāpiemaksā par muitu. Bet tas nekas, jo pie viņiem var atrast visādas senāk izdotas grāmatas, ko parastie internetveikali netur krājumos. Ar fizisko stāvokli var būt dažādi – esmu no viņiem saņēmusi gan pilnīgi neskartus eksemplārus, kā no tipenes, gan viscaur izkrāsotu ar marķieri. It kā jau viņi tur norāda – Good Used vai Used, bet tā vienmēr būs laimes spēle. Karoče – dāvanām labāk nepasūtīt 😀 Citādi labs veikals, dažreiz gan jābūt pacietīgam uz piegādi.

  Blackwells ir mans mīļākais grāmatu internetveikals, viņiem ir arī forši “signed editions”, ja kārojas grāmatu ar mīļākā autora autogrāfu vai krustiņu. Piegādes ātrums kā gadās, bet pārsvarā ar viņiem pieredze pozitīva.

  Pasūtīt, ko vien vēlies, var ne tikai JR, bet arī pie Globusa (tur gan mana pieredze saka, ka bišķi dārgāk)

  Patīk

  • Ar krustiņu 😀 Paldies, ka padalījies ar savu bagātīgo pieredzi. Tā īsti nesaprotu, kad tad sanāk BetterWorldBooks to muitu maksāt? Kaut kā randomā? Varbūt tur arī dažādi pārdevēji apakšā, kāds pats visu nomaksā, kāds to atstāj uz pircēja pleciem?

   Patīk

   • Nu, es sūtīju no ASV (nebiju piefiksējusi, ka var izvēlēties citu lokāciju) un pārsniedzu tālaika limitu, līdz kuram muitas nodokli nepiemēroja. Un tad jau, kad pienāk LV, muita aprēķina, kas viņiem pienākas, un caur pastu piegādā uzaicinājumu ar rēķinu, ko tu apmaksā.

    Patīk

 3. Pirmo reizi izmēģināju Better World Books, bet laikam vairāk nepasūtīšu. Tā kvalitāte (used very good) nav tāda, ka grāmatas gribētos paturēt savā plauktā. Arī iesaiņojuma plēve bija ieplīsusi.

  Patīk

  • Ar “used”/”used very good” utt. ir laimes spēle. Es tādas sūtu tikai tās grāmatas, par kurām zinu, ka izlasīšu un nepaturēšu vai arī zinu, ka man nebūs tik svarīgi, kādā stāvoklī grāmata ir.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.