Uncharted. Tracey Garvis-Graves

UnchartedPenguin 2013, 160 lpp. On the Island #1,5

Miljonāram Ouvenam Spārkam ir tikai viens mērķis – tikt pēc iespējas tālāk prom no vecās dzīves un pazīstamajiem cilvēkiem. Neapdzīvota sala Indijas okeānā ir tieši tas, kas viņam vajadzīgs. Kalija Rīda un viņas brālis Džeims neietilpa vientulības meklētāja plānos, tomēr varbūt nav jābūt galīgi vientuļam, lai būtu laimīgs? Viņš nevar iedomāties kā viņa pieņemtie lēmumi ietekmēs vairāku cilvēku dzīves.

Uzreiz jāsaka, ka garo stāstu jēga lasīt tikai tiem, kuri lasījuši “On the Island”. Tā kā man “On the Island” ļoti, ļoti patika, tad obligāti bija jāizlasa stāsts par to, kas uz salas notika pirms tur nelaimīgā kārtā nokļuva Anna un T.J.

“On the Island” uz neapdzīvotās salas T.J. atrada būdiņu un skeletu alā. Skeletu viņi nosauca par Kauliem un ilgi fantazēja, kas varētu būt noticis. Tātad šajā stāstā pēc vairākiem gadiem pie Annas un T.J. ierodas Ouvens. Viņu māc sirdsapziņa, jo viņam bija jāatgriežas uz salas pēc Kauliem un, ja viņš būtu to izdarījis, Anna un T.J. būtu izglābti jau dažas dienas pēc katastrofas. Viņš pastāsta par sevi – kādreiz izdevušos biznesmeni bagātnieku, kuram viss pieriebās un viņš devās apmēram gadu dzīvot uz neapdzīvotas salas Maldīvu salu grupā. Tomēr cilvēks nav radīts, lai ilgstoši dzīvotu viens, un pēc vairākiem mēnešiem viņš jutās tik vientuļš, ka uzaicināja uz salu sev līdzi iepatikušos meiteni, kurai līdzi devās brālis. Viņi tur jauki turpināja vadīt robinsoniskas dienas, līdz kāds negadījums izjauca idilli. Kad Ouvens ir atvieglojis savu sirdapziņu, viņš uzaicina T.J. līdzi uz salu pēc Kauliem, jo mirušo cilvēku beidzot ar godu jāapbedī.  Īsumā tas arī viss.

Pa vidu Ouvena stāstījumam ir dažas īsas nodaļas ar Annas un T.J. izjūtām, kā viņi jūt līdzi Ouvenam un atceras savu uz salas pavadīto laiku. Annas un T.J. nodaļās un tajā, kā viņi komunicē raugoties no Ouvena skatu punkta, es atkal sajutu “On the Island” burvību, bet viss pārējais bija tikai blāva atblāzma no interesantā romāna. Ouvens man palika vienaldzīgs un bija sajūta, ka autore viņu radījusi tikai tāpēc, ka pārāk daudzi uzdevuši jautājumu “Kas ir ar tiem Kauliem?”, un viņai nav bijis laika izdomāt, kaut ko sirdi plosošāku. Protams, ir jauki uzzināt vismaz šādu versiju, tomēr gaidīju ko vairāk. Varbūt mani iespaidoja pēdējā laikā lasītās grāmatas ar nāves un nodevības smaku, tāpēc nespēju priecāties par šo vienkāršo stāstu.

Vērtējums: 2,5/5

Grāmatiņas beigās ir īss ieskats autores jaunajā romānā “Covet”. Pēc tām dažām lapām grūti spriest, bet anotācija saka, ka tur būs mīlas trijstūris, laulības pārkāpšana, mājsaimnieču ikdienas grūtības…. Atsauksmes nav tik labas, pat ir tādas, kur lasītāji bijuši sajūsmā par “On the Island” un jūtas vīlušies “Covet”. Neesmu pārliecināta vai lasīšu, bet ziņkārība droši vien uzvarēs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.